[Yeşil İşler] Hrant Dink Vakfı içerik editörü arıyor

Hrant Dink Vakfı, Kültürel Miras projesinin Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve 2018 yılı Nisan ayında kadar devam edecek yeni aşaması Hafıza Mekanlarının Yaratıcı Şekilde Yeniden Kullanımı Projesi için, hemen çalışmaya başlayabilecek içerik editörü arıyor.

32

Proje kapsamında, iki ilde gayrimüslim toplumlara ait kamusal yapılar yerinde tespit edilecek ve üç ilde, belirlenen Ermeni kültürel miras alanlarında, sözlü tarih ve koruma/yeniden işlevlendirme faaliyetlerini beraber örgütlemek amacıyla bir dizi atölye çalışması düzenlenecek. Katılımcı bir planlama ile kullanılarak yaşayan hafıza mekanları yaratmayı hedefleyen projenin son ürünleri kitap ve belgesel olacak.

Söz konusu pozisyon için, sözlü tarih ve hafıza mekanlarının yeniden işlevlendirilmesine dair saha çalışmalarının içeriği, yürütülmesi ve sonuçlarının derlenerek kitaba dönüştürülmesi süreçlerinin gerektirdiği sorumlulukları üstlenebilecek, kent ve mekan üzerine çalışan, antropoloji ya da sosyoloji bölümlerinden mezun, ileri derecede İngilizce bilgisi olan adaylar, iki referans içeren özgeçmişleri ile niyet mektuplarını, 13 Haziran 2016 tarihine kadar [email protected] adresine göndererek başvurabilirler.

 

Detaylı bilgiyi Hrant Dink Vakfı’nn web sitesindeki bu link üzerinden edinmek mümkün.

 

Yeşil iş ilanlarınız artık Yeşil Gazete’de

Yeşil İşler sayfamız için tklynz

 

(Yeşil Gazete)