LGBTİ+Manşet

Cuma vaazında homofobik söylem

0

Diyanet İşleri Başkanlığınca “İman ve İstikamet” başlığıyla hazırlanan bu haftaki cuma hutbesinde, 13 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da yapılan bombalı saldırıdan da bahsedildi.

KaosGL‘den Sibel Yükler‘in aktardığına göre; Cuma namazından önce okunan hutbenin sonunda İstiklal Caddesi‘nde düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler anılarak, “Vatanımıza, milletimize, değerlerimize saldıranlar dün olduğu gibi bugün de yarın da asla kirli emellerine ulaşamayacaktır. Terör örgütleri ve arkalarındaki şer odakları, birlik ve beraberliğimize, kardeşlik ve dayanışmamıza asla zarar veremeyecektir” denildi.

Ancak İstanbul’daki bir cami imamı, Diyanet’in cuma hutbesinden önce cemaate verdiği kendi vaazında nefret söyleminde bulundu.

Kasımpaşa Kulaksız mahallesindeki Haşimi Emir Osman Camii’nin imamı, hutbeden önce verdiği vaazda siyasete ve gündeme ilişkin konuşmaya başladı. Sözü birden LGBTİ+’lara getiren imam, “Gençlerin işi daha zor. İhtiyarlar onlara iyi bir dünya bırakmadı. Gençlere açık açık eşcinsellik dayatılıyor” diyerek, cemaate “eşcinsellikle mücadele etmeleri” gerektiğine dair öğütler verdi.

İstanbul Valiliği izni ve RTÜK’ün desteğiyle LGBTİ+’lara yönelik nefret yürüyüşü!
LGBTİ+’lara karşı nefret bu kez de Konya’da yürütüldü
‘Aile’ öne sürülerek yaygınlaştırılan LGBTİ+ nefreti bu kez Urfa’da yürüdü

Vaazında dünya siyasetinden de bahseden imamın, bu kez Yahudileri hedef alarak, “Aman Avrupa, kurtar bizi Avrupa! Yahu üç Yahudinin peşine takılmış gidiyoruz” dediği belirtildi.

Hedef gösterilen LGBTİ+’lar: Faşist çetelerin önü bizzat devlet eliyle açıldı
Üniversiteli LGBTİ+’lar anlattı: Güvensiz kampüs, şiddet ve ayrımcılık…
Başörtüsü ve aile yapısı diyen Erdoğan’ın asıl hedefi: Topluma LGBT’yi soktular

KaosGL’nin görüştüğü mahalle sakinleri, aynı imamın daha önce de birçok kez LGBTİ+’ları hedef aldığını ve camiye gelenlere “çocukları eşcinsellikten korumaları” konusunda vaaz verdiğini söyledi.

More in LGBTİ+

You may also like

Comments

Comments are closed.