Spor

Simone Pianigiani istifa etti

0

Fenerbahçe Ülker’de Erkek Basketbol Takımı Antrenörü Simone Pianigiani, şahsi nedenlerden dolayı görevinden istifa etti.

Sezon başında, İtalya ‘nın Montepaschi Siena takımından gelen Pianigiani yönetimindeki Fenerbahçe , hem lig de hem de Euroleague’de istediği sonuçları alamadı… Beko Basketbol Ligi’nde 4., THY Euroleague’de de 8 maçta 2 galibiyet alarak 7. sırada olan Fenerbahçe’de beklenen ayrılık gerçekleşti… İtalyan koç, bugün itibariyle görevinden istifa etti. Pianigiani’nin istifasından sonra başantrenörülüğe Ertuğrul Erdoğan getirildi.
İSTİFA İLE İLGİLİ OLARAK RESMİ SİTEDEN AÇIKLAMA YAPILDI
Erkek Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker’in Başantrenörü Simone Pianigiani, şahsi nedenlerle görevinden ayrılmıştır.
İtalyan teknik adam, “Avrupa’nın en prestijli kulüplerinden biri olan Fenerbahçe Ülker’deki görevim süresince gördüğüm yakınlık ve yoğun destek nedeniyle Fenerbahçe Spor Kulübü’ne teşekkür eder, Fenerbahçe gibi büyük bir ailenin parçası olmaktan gurur duyarım” dedi.
Avrupa Basketbolu’nun en iyi koçlarından biri olan Pianigiani’ye görev süresi boyunca gösterdiği ciddiyet ve profesyonelliğin yanı sıra Türkiye Kupası zaferi ve lig liderliğimiz için teşekkür eder; kariyerinin bundan sonraki bölümünde ve yaşamında başarılar dileriz.

Basketbol Takımımız Fenerbahçe Ülker’de Pianigiani’den boşalan Başantrenörlük görevini Ertuğrul Erdoğan sürdürecektir; kendisine yürekten başarılar dileriz.

(Ajanslar)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.