ManşetSpor

Cumhurbaşkanına özel Cumhurbaşkanlığı Kupası: Bilet yok, davetiye var

Fenerbahçe Ülker ile Pınar Karşıyaka, Başkent’te Cumhurbaşkanlığı kupasını kaldırmak için karşı karşıya gelecek. Salonu bile son anda açıklanan dev finale Cumhurbaşkanı Erdoğan da geleceği için olağanüstü hâl ilan edildi. Olası protestoları önlemek için bilet basılmadı, davetiye dağıtılacak.

12 fenerbahçe ülker pınar karşıyaka

Türkiye Basketbol Ligi’nde 2014-2015 sezonu, dev bir maçla açılıyor. Bu akşam Saat 19.30’da 13 bin kapasiteli Ankara Arena’da başlayacak karşılaşmada, geçen sezon Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Ülker ile Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Pınar Karşıyaka mücadele edecek. Fenerbahçe Ülker, kupayı daha önce 5 kez kazanırken, Pınar Karşıyaka ise bir kez mutlu sona ulaştı. Mücadeleyi A Spor naklen yayınlayacak. Daha önce Konya’da oynanacağı açıklanan ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın gelme ihtimaline karşın Ankara’ya alınan final için gizlilik devam ediyor.

Fanatik Gazetesi’nden Gökhan German’ın haberine göre; sır gibi saklanan final yeri, maçtan birkaç gün önce açıklanırken, bu kez de biletler maçın başlama saatine 14 saat kala satışa sunuldu. Toplam 12 blokta biletli seyirci yer alacak. Geriye kalan 36 blokta (8500 kişi) ise davetiyeli seyirciler bu muhteşem finali izleyebilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun beklenenden çok geç biletleri satışa çıkarmasına anlam verilmezken, bunun altında yatan asıl nedenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yapılacak olası tepkiler olduğu öğrenildi. Hatırlanacağı gibi Türkiye-ABD arasında oynanan ve ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın finalinde o dönem başbakan olan Erdoğan yoğun protestolara maruz kalmıştı.

Kategori: Manşet