Spor

FB Ülker sahadan silindi

0

Euroleague Top 16 F Grubu’nda Barcelona Regal, Fenerbahçe Ülker’i 99-60 mağlup etti. Fenerbahçe bu sonuçla, gruptan çıkma şansını mucizelere bıraktı.

Fenerbahçe Ülker, Top 16’daki sekizinci maçında Ülker Sports Arena’da İspanyol devi Barcelona’yı ağırladı.

Karşılaşmaya Fenerbahçe Ülker, Bo McCalebb – Bojan Bogdanovic – Romain Sato – David Andersen – Oğuz Savaş ilk beşiyle başlarken Barcelona Regal, Victor Sada – Juan Carlos Navarro – Pete Mickael – Erazem Lorbek ve Ante Tomic beşlisiyle parkede yer aldı.

Top 16’da maç başına aldığı 28.6 ribaundla Euroleague’in en kötü takımı olan Fenerbahçe, Barcelona’ya karşı da maçın başında boyalı alanda istediği sertliği sağlayamadı. Barcelona, televizyon molasına kadar özellikle Erazem Lorbek’le etkili olurken çeyreğin son bölümünde Juan Carlos Navarro’nun üst üste üçlükleri Katalan ekibine çift haneli farkları getirdi ve ilk periyot 23-13 Barcelona’nın üstünlüğüyle tamamlandı.

Mücadelenin ikinci periyodunda ise Fenerbahçe, oyunun hiçbir departmanında Barcelona’ya cevap veremedi. İki haftalık sakatlık sürecinin ardından parkelere ilk kez İstanbul’da dönen Juan Carlos Navarro’nun yanı sıra, Marcelinho Huertas ve Ante Tomic takımlarını sürükleyen isimler olurlarken Barcelona farkı çift hanelerden 20’li sayılara çıkarttı. Nitekim Xavi Pascual’in takımı, ikinci periyotta sadece 6 sayı atabilen Fenerbahçe’ye karşı soyunma odasına 50-19 gibi bir skorla önde gitti.

Barcelona, Avrupa’da en son 6 Ekim 1994’te Pezoporikos’a karşı bir maçın ilk devresini 32 sayı farkla önde tamamlamıştı. O karşılaşmada Pezoporikos’a 66-34’lük üstünlük sağlayan Katalan ekibi, böylece 18 sene sonra ilk kez bir Avrupa maçında böyle bir fark elde etmiş oldu.

Senaryo üçüncü çeyrekte de değişmedi. Fenerbahçe’ye karşı rahat bir oyun ortaya koymayı sürdüren Barcelona, farkı gittikçe açtı. Özellikle Pete Mickael’in de skora katılımıyla farkı 35 sayının da üzerine çıkartan Katalan ekibi, son çeyreğe 76-39 üstün girdi.

Son çeyrekte de 30 sayının üzerindeki farkı korumayı başaran Barcelona, her alanda sürklase ettiği Fenerbahçe karşısında parkeden 99-60’lık galibiyetle ayrıldı. Katalan ekibi bu sonuçla gruptaki galibiyet sayısını 7’ye yükseltirken, liderliğini sürdürdü. Fenerbahçe Ülker ise iki galibiyette kaldı.

(Eurosport)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.