Kültür-SanatKoronavirüs SalgınıManşet

Warhunt filmi, koronavirüs salgını sırasında çekilen ilk film oldu

0

Koronavirüs salgını sebebiyle çekimi süren dizi ve film setleri teker teker ertelendi, birçok gala iptal edildi. Ancak yönetmenliğini Mauro Borrelli’nin üstlendiği yeni korku filmi Warhunt yapılan koronavirüs uyarılarına rağmen devam etti.

Filmin çekimleri sıkı önlemler ile Letonya’da tamamlandı. Böylece başrolde Mickey Rourke’nin başrolde oynadığı film koronavirüs salgını sırasında çekilen ilk film oldu.

Borelli: Daha verimli çalıştık

Yönetmen Mauro Borrelli, oyuncuların ve ekibin duruma hızlı adapte olduğunu belirterek, “Çok daha iyi odaklandık ve verimli çalıştık” dedi. Variety’nin haberine göre, çekim sırasında tüm ekip maske ve eldiven taktı. Çalışanların günde iki kez ateşi ölçüldü. Sosyal mesafeye ve ekipmanın hijyenine dikkat edildi.

Filmin yapımcılarından Yu-Fai Suen, çekimler için önceden Letonya’a gittiğini belirterek, “ABD sınırlarını kapatırken Mickey Rourke için programı yeniden düzenlemek zorunda kaldık ve neyse ki kapanma sorununun üstesinden gelmek için erken uçmayı kabul etti. Bu değişikliği yapabilmek için çekim günlerini yeniden planladık” dedi.

Warhunt, II. Dünya Savaşı sırasında gizli bir görevde bulunan Amerikan askerlerinden oluşan seçkin bir ekibi konu alıyor. Almanya’nın Kara Ormanı’ndaki düşman hatlarının arkasında kalan askerler bir cadı avının içine giriyor.

Kategori: Kültür-Sanat

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.