TürkiyeEkolojiManşet

Salda Gölü’ndeki çalışmaları duyuran CHP’li belediye başkanına silahlı saldırı

0

Salda Gölü’nün çevresinde Millet Bahçesi yapılmak istendiğini ortaya çıkaran Yeşilova ilçe Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi, dün gece saat 04.30 sularında kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradı. Şenel ve eşine ateş eden saldırganlar, çifti silahla yaraladı ve kaçtı. 

Ambulansla Yeşilova Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Şenel ve eşi, buradaki müdahalelerinin ardından Burdur Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Mümtaz Şenel ameliyata alındı.

‘Hayati tehlikeleri yok’

Hastaneye giderek bilgi alan CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker, “Bugün sabah 04.35’te, Belediye Başkanımız Mümtaz Şenel’in evine gelen kişi ya da kişiler kapıyı çalarak, polis olduklarını söyleyerek, başkanımızı dışarıya çağırmış, kendisi ve eşini ayaklarından kurşunlanmış. Şu an hayati bir tehlikeleri yok” dedi.

‘Türkiye’nin Maldivleri’ olarak bilinen Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’nün beyaz kumsalına geçen hafta iş makinelerinin girmesi büyük tepki çekmişti. Kıyı şeridindeki kumların kamyonlarla başka bir yere taşındığı görüntüleri sosyal medyada yayılınca TOKİ soruşturma başlatıldığını duyurmuş, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum da alana kamera sistemlerinin takılacağını açıklamıştı.

Salda skandalını duyurmuştu

Şenel, Salda skandalından sonra yaptığı açıklamada, belediye ekiplerinin göl etrafında sık sık dolaştığını dile getirmişti. Şenel, yaşanan kum skandalıyla ilgili duyumu 15 gün önce aldığını söylemişti. Şenel, “Beyaz kumların olduğu yerden o beyaz kumları alıp kum olmayan yerlere yol yapmaya çalışıyorlar. Kumları taşıdığı yere bu yapacakları Millet Bahçesi’nin binalarını oturtacaklarmış. Bu dediğimiz yere de yürüyüş yolu yapacaklarmış. İş makineleriyle henüz düzeltme fırsatları olmadı, biz olaya müdahale edince zaten durdu” şeklinde konuşmuştu.

Burdur Valiliği’nce Yeşilova Belediye Başkanı CHP’li Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel’in evlerinde uğradıkları silahlı saldırıda ayaklarından yaralanmasına ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, saldırıyla ilgili iki kişinin gözaltına alındığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:

20.04.2020 günü saat 04.40 sıralarında Burdur İli Yeşilova İlçesi Belediye Başkanı Mümtaz Şenel ve eşi Fatma Şenel ikametlerinde kimliği henüz belirlenemeyen bir kişinin silahlı saldırısı sonucu yaralanmışlardır. Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavileri devam etmekte olup genel sağlık durumları iyidir. Şu an itibarıyla iki kişi gözaltına alınmış olup, olayın aydınlatılması ve failin yakalanması ile ilgili çalışmalar bütün imkânlar kullanılarak kapsamlı olarak sürdürülmektedir. Geçmiş olsun dileklerimiz ile kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yeşilova Belediyesi: Ameliyat başarılı geçti

Yeşilova Belediyesi de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Şenel’in ameliyatının başarılı geçtiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu duyurdu.

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.