Spor

Ronnie O’Sullivan durdurulamadı

0

Ronnie O’Sullivan, finalde Barry Hawkins’i 18-12 mağlup ederek üst üste ikinci, kariyerinin de beşinci dünya şampiyonluğunu elde etti.

Oyuna verdiği aradan sonra Crucible’a nasıl döneceği merak edilen Ronnie O’Sullivan, 17 günlük turnuvayı çok özel performanslarla şampiyon tamamladı.

Son seansa 15-10’luk üstünlükle başlayan O’Sullivan, finalin ilk bölümünde büyük zorluk yaşadı. Hawkins’in üçüncü seansta yaptığı hatalara benzer şekilde, çok kritik yerlerde masanın kontrolünü rakibine teslim eden Ronnie, nitekim skorun 15-12’ye gelmesine izin verdi.

Tribünde Stephen Fry, Phil Taylor, Damien Hirst ve Serge Pizzorno gibi ünlü isimlerden destek alan Ronnie O’Sullivan, seans arasına gidilmeden önce mental anlamda toparlanarak üstünlüğünü yeniden kabul ettirdi. Roket 77 ve 89’luk serilerle üst üste iki frame kazandı ve taraflar seans arasına 17-12 O’Sullivan’ın üstünlüğüyle girdi.

Son seansta Hawkins’in çok kritik iki hatasını değerlendiren O’Sullivan, maçın final frame’ini de hanesine yazdırarak 18-12’lik skorla kariyerinin beşinci dünya şampiyonluğuna ulaştırdı.

(Eurosport)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.