Ekolojik Yaşam

Halfeti “Sakin Şehir” olma yolunda

0

Dünyada hızla yayılan Citta slow (Sakin Şehir) ağına katılmak isteyen Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesi, birliğin Türkiye’deki Başkenti Seferihisar‘a başvurdu.

Halfeti’ye gidip başvuruyu inceleyen Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, Halfeti’yi muhteşem bulduğunu belirtti ve Halfeti’nin dosyasını İtalya’ya götüreceklerini söyledi. Merkezi İtalya’da bulunan 25 ülkeden 154 şehrin dâhil olduğu “Yaşamın kolay olduğu kentlerin uluslararası ağı” Citta slow’a (Sakin Şehir) Türkiye’den de her geçen gün ilgi artıyor.

Türkiye’nin İzmir’in Seferihisar ilçesinin kabulüyle tanıştığı Citta slow ağına Seferihisar’ın ardından Çanakkale Gökçeada, Sakarya Taraklı, Muğla Akyaka ve Aydın Yenipazar ilçeleri katılmıştı. Birliğe katılmak için Seferihisar’a yapılan son başvuru Şanlıurfa’nın Halfeti ilçesinden geldi.

Halfeti Belediye Başkanı Mahmut Özdemir’in daveti üzerine Doğa Derneği Başkanı Güven Eken ve Citta slow Türkiye Koordinatörü Bülent Köstem’le birlikte Halfeti’ye giden Tunç Soyer, Halfeti’yi incelediklerini ve Sakin Şehir için çok uygun bir olduğunu belirtti.

Kategori: Ekolojik Yaşam

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.