Spor

Güney Kore’den Yeon Koung Kim’e izin çıkmadı

0

Fenerbahçe Voleybol Kadın Takımı’nın oyuncusu Yeon Koung Kim, Güney Kore Federasyonu ile transfer konusunda bir kez daha anlaşamadı.

Voleybolextra.com internet sitesinin haberine göre Yeon Koung Kim ve Güney Kore Voleybol Federasyonu arasında dün yapılan toplantı sonrası Kim’in gelecek sezon Fenerbahçe forması giyme ihtimali zorlaştı.

Son olarak Güney Kore Voleybol Federasyonu önümüzdeki sezon için Yeon Koung Kim’e yurtdışına transferi için Uluslararası Transfer Sertifikası verilmeyeceğini açıkladı. Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunan Güney Koreli yıldızın bu izin olmadan gelecek sezonu Türkiye’de geçirmesi çok zor.

Ancak Fenerbahçe’nin FIVB ye başvurarak lisans talebinde bulunması ihtimaller dahilinde. Geçtiğimiz sezon başında benzer sorunlar yaşanmış ve oyuncu Fenerbahçe ile Dünya Kulüpler Şampiyonası’na gidememişti. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Yeon Koung Kim’in durumuyla ilgili oyuncuyla ve yasal temsilcisiyle görüştükten sonra bir açıklama yapması bekleniyor.

Güney Kore Voleybol Federasyonu’nun ve Güney Kore’de bulunan kulübünün asıl talebinin yüklü miktarda para koparmak olduğu ve milli sporcularını bir ticaret ve kazanç unsuru olarak gördükleri geçtiğimiz yıllardan ispatlı olduğundan iş FIVB ye kalıyor.

Ancak FIVB nin tüm dünyada geçerli örnek bir karara imza atarak “oyuncuların köle gibi kullanılmasını, zorla ve tehditle ulusal takımlarda oynatılmaya çalışılmasını engelleyecek” bir hükme varması ise özellikle FIVB nin ve CEV in mevcut kurul yapıları ve ikili ilişkileri dolayısıyla zor gözüküyor.

 

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.