Spor

Galatasaray’da nefesler tutuldu. Sneijder için son 24 saat

0
Hollandalı futbolcu. 2010 Dünya Kupası finalinde İspanya'ya 1-0 mağlup oldukları maç sonrası gözyaşlarını tutamamıştı. Sneijder sene sonunda Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldırarak teselli bulabilir.

Hollandalı futbolcu. 2010 Dünya Kupası finalinde İspanya'ya 1-0 mağlup oldukları maç sonrası gözyaşlarını tutamamıştı. Sneijder sene sonunda Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi Kupasını kaldırarak teselli bulabilir.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın danışmanı Bülent Tulun, Wesley Sneijder konusunda kulübü Inter ile anlaştıklarını  futbolcunun da önümüzdeki 24 saat içinde bir cevap vereceğini açıkladı.

Inter Başkanı Morattı’nın ardından, Galatasaray da Inter ile anlaştık dedi. Bülent Tulun konuyla ilgili olarak Radyospor’dan Özgür Sancar’a yaptığı açıklamada “Sneijder, 24 saat içerisinde kararını bildirecek. Ben havanın olumlu olduğunu düşünüyorum; ancak kesin bir şey söyleyemem. Bazen yüzde 99 olacak dediğiniz transferler bile gerçekleşmez. Bu nedenle ne olasılık tahmini yaparım, ne de kesin olarak şöyle ya da böyle olacak derim” dedi.

İş resmiyete dökülmeden bu transfer oluyor demem. Her şey resmi imzalara bağlı. Olumlu bir ivme olduğunu söyleyebilirim; ama ne olacağını bilmiyoruz. Son 24 saatin içerisindeyiz. Futbolcu kararını bu süre içerisinde verecek” dedi.

Bülent Tulun, “Inter Milan’la anlaşıldı. Futbolcunun, Galatasaray’la ilgili fikri de olumlu mu?” sorusuna “Inter’le anlaştık, bir sorun yok. Genel itibariyle futbolcunun da pozitif olduğunu söyleyebiliriz; ancak henüz karar vermiş değil. Ailesiyle konuyu müzakere edip, bir karara varacak. Artık son aşamadayız” şeklinde konuştu.

Tecrübeli futbol adamı, “Sneijder olmazsa, alternatif ya da B planı var mı? O ayarda bir futbolcuyla daha temas olacak mı?” sorusu üzerine ise “Bunu düşünmedik. Şu anda bir şey söyleyemem. Bu işe konsantre olduk. Bu iş bitmeden bir başka transfer ya da ikinci bir transfer olup olmayacağını söyleyemem” dedi.

“Schalke bir kez daha rakip oldu”

Bu arada Schalke 04, sarı kırmızılı takıma sadece Şampiyonlar Ligi’nde değil, Sneijder transferi konusunda da rakip oldu. Alman kulübünün de Sneijder’le temasta olduğu belirtildi.

Sezon başında Barcelona’dan kiralanan İbrahim Affelay’ın bileğinden sakatlanması ve 2 ay sahalardan uzak kalacak olması nedeniyle Schalke, Sneijder’i transfer etmek istiyor. Afellay’ın Galatasaray’la yapılacak ilk maçta kesin olarak oynayamayacağı bildirildi.

(Eurosport)

 

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.