Dış Köşe

Evdeki ayakkabı kutusunu değerlendirmenin 9 yolu – Nil Kayarlar Sarrafoğlu

0

Ayakkabı kutuları ile ne kadar yaratıcı olabileceğinizi tahmin bile edemezsiniz. Genelde derli toplu olabilmek için kullandığımız ayakkabı kutularını ihtiyacınıza cevap verecek objelere dönüştürebilmeniz için birkaç ipucu veriyoruz.

İyi eğlenceler.

1.Elişi odası düzenlemek

Süslü olmayı sevenler ve kurdelelerinin düzenli olmamasından şikayet edenler için kurdele düzenleyici bir kutu hem şık hem de düzen getirecek odanıza.

2. Labirent

Çocuğunuzla hem yaparken hem de oynarken eğlenebileceğiniz bir labirent yapabilirsiniz ayakkabı kutusu ve pipetler ile. Başlangıç ve bitiş noktalarınızı yapmayı sakın unutmayın.

3. Çerçeve

Ayakkabı kutusunun kapağını ve pipetler kullanarak yaratabileceğiniz çerçeveler odanıza renk getirecektir.

4. Harita ile kaplama

Özellikle artık dijital haritalar elimizdeyken kağıt olanları fazla kullanmadığımızı düşünürsek, kullanılmayan haritalar ve ayakkabı kutuları ortamı neşelendirecek birer obje olacaklardır. Haritalarınızla kutuları kaplayarak şık kutular elde edebilirsiniz. İçine hediye koyup yılbaşı hediyesi olarak kullanmak çok şık duracaklardır.

5. Duvar rafları

Duvar rafları veya obje rafı olarak kullanabileceğiniz ayakkabı kutularına polaroid resimler ya da eşinizin, sevgilinizin veya çocuğunuzun sevimli kartları gibi hafif objeler koymayı unutmayın.

6. Kutu şehirler

Çocuklarınızın hayal dünyasına katkıda bulunmaya ne dersiniz? Bırakın çocuklarınız birer dev olsun, kendi yarattıkları küçük şehirlerle oynasınlar. Kutuların içinde de oyuncaklarını saklayabilirler.

7. Gitar

Eğer şehirdeki dev olmayı istemezse çocuğunuz o zaman şahane bir gitar yaparak eğlenin.

8. Dokuma tezgahı

Evet, bir ayakkabı kutusu ile dokuma yapabilirsiniz. Eşit sayıda ve aralıklarda kestiğiniz kutu kenarlarına yünleri dokuma hattı yapıp üzerine dilediğiniz renklerde yünler kullanabilirsiniz. Bu kesinlikle çocukların çok eğlendikleri bir oyun oluyor, haberiniz olsun.

9. Duvar sanatı

Ayakkabı kutularınızın üzerini sevdiğiniz desende ve renkte kumaş veya duvar kağıtları ile kaplayarak duvarlarınızı şenlendirebilirsiniz.

Bu yazı ilk olarak yesilist.com/ da yayınlanmıştır

 

 

Nil Kayarlar Sarrafoğlu

twitter.com/nkayarlar

More in Dış Köşe

You may also like

Comments

Comments are closed.