Doğa MücadelesiEkolojiManşet

Aslantuğ: Akbelen’e bunu yapanlar vatanperverse, vatan haini olmayı göze alıyoruz

0

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Muğla Milletvekili adayı Mehmet Aslantuğ,  Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Akbelen Ormanı‘nda kurulmak istenen maden sahasının yarattığı ekolojik tahribata dikkat çekti.

Aslantuğ, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda “Yüzlerce köyü, köylüğü; insanın vicdanına emanet doğayı ve diğer canları talan edenlere; vahşi, şahsi çıkarı için çocukların geleceğini çalanlara inat: ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ Kutlu Olsun” ifadeleri ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı‘nı kutladı.

Milletvekili adayı Aslantuğ, paylaşımındaki videoda “Ülkenin bugününe ve yarınına değil, halkına ve halkının yararına değil; birilerine çıkar sağlamak üzere böyle bir vahşete tanıklık ediyoruz” diyerek söze başladı.

‣ Bir yerinden edilme hikayesi: Akbelen giderse Muğla da gider
‣ Akbelen davası ertelendi: Beşli çeteye de imtiyaz tanınamaz

Türkiye’nin birçok yerinde rant uğruna doğal varlıkların tahrip edildiğine işaret eden Mehmet Astantuğ, şunları söyledi:

“Kâh burada Milas ormanlarında, kâh Kazdağları‘nda, kâh Karadeniz‘de ya da yurdun birçok yerinde insan hak ve özgürlüklerin peşine düşen arkadaşlarımız, başkaca dertlere elini uzatan, bedenini uzatan arkadaşlarımız; ‘kişisel konforundan’ vazgeçip kendini bu vandallıkların önüne atan insanlar vatan haini ve bunları yapanlar da vatanperver ise, biz vatan haini olmayı göze alıyoruz. Hesap soracağımızı beyan ediyoruz.”

‣ Akbelen’i yok etmek isteyen Limak’ın yöneticisi Davos’ta ‘çeşitliliğin coğrafyası’nı anlattı
‣ Akbelen Ormanı’nı savunanların yargılandığı dava altıncı kez ertelendi

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.