TürkiyeKoronavirüs SalgınıManşet

Yurtdışından gelecek Türkiyelilere gözetim uygulaması kalktı

0
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı (YTB) Abdullah Eren, yurt dışında yaşayan ve tatillerini ana vatanlarında geçirmek isteyen vatandaşlar için uygulanan 14 gün evde gözetim kuralının kalktığını açıkladı.

YTB’den yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını kapsamında, sınır kapılarında ve yurt dışından gelen vatandaşlar için uygulanan sıkı tedbirler, normalleşme adımlarıyla kaldırılmaya başlandı.

Açıklamada, bu kapsamda her yıl yaz aylarında Avrupa ülkelerinden kara yoluyla Türkiye’ye gelen yurt dışındaki Türklerin kullandığı transit geçişlerin açıldığı, vatandaşların izin dönemlerini ve seyahatlerini rahat yapmaları için birtakım çalışmaların da hayata geçirilmeye başlandığı belirtildi.  

‘Memleket yoluna düşen vatandaşların yanındayız’

Açıklamada görüşlerine yer verilen YTB Başkanı Eren, yaz aylarında memleket yoluna düşen vatandaşların Türkiye’ye geliş gidişlerindeki ihtiyaçlarını gidermek ve daha rahat seyahat etmelerini sağlamak için YTB tarafından başlatılan “Sıla Yolu Projesi”nin bu yıl yine gerçekleştirileceğini söyledi: 

“Bu yaz Türkiye’ye gelecek yurt dışındaki vatandaşlarımız için izin sürelerini kısmayacak bir uygulama olacağını söylemiş, bu hafta Kapıkule’de mevcut uygulamaları da incelemiştik. Bu kapsamda, ’14 Gün Evde Gözetim Uygulaması’ kalktı. Bu yıl da yaz izin döneminde YTB olarak Memleket Yolu’na düşen vatandaşlarımızın yanında olacağız.”

Kategori: Türkiye

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.