Hayvan HaklarıTürkiye

Yavru köpekleri ağzı bağlı poşetle boş araziye attılar

0
ZONGULDAK'IN CAYCUMA ILCESINDE AGZI BAGLANMIS POSET ICINDE BULUNAN YAVRU KOPEKLER TEDAVILARININ ARDINDAN SAGLIGINA KAVUSTU. FOTOGRAF-ZONGULDAK

Zonguldak’ta, boş bir araziye atılan ağzı bağlanmış poşet içinde, kısa süre önce doğmuş beş yavru köpek bulundu. Ölmek üzere olan hayvanlar tedavi sonucunda sağlıklarına kavuştu.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde, yeni doğmuş beş yavru köpek, boş arazide ağzı bağlı poşet içinde bulundu. Yoğun bakım tedavisi ile sağlıklarına kavuşan yavru köpeklere başka bir köpek süt annelik yapmaya başladı.

Vatandaşlar, dün akşam saat 19.35 sıralarında Çay Mahallesi Mustafa Zeren Caddesi’ndeki boş arazide ağzı bağlı çöp poşetinden köpek sesleri geldiğini duydu. Poşeti açan vatandaşlar, beş yavru köpek ile karşılaştı. Çaycuma Belediyesi Veteriner Müdürlüğü ekiplerine bilgi verildi. Yavru köpekler hemen tedavi altına alındı.

Veteriner hekim Doğuş Özdil, vücut ısıları düşmüş halde bulunan köpeklerin sağlıklarını kavuştuğunu söyledi. Özdil şunları anlattı: “Yavrular yoğun bakımda tedavi edildiler. Bugün yeni anne ve kardeşlerine kavuştular. Bu vicdansızlığı yapanları gören ya da bilen varsa bilgi vermelerini rica ediyorum. Yaklaşık 15 gün önce de annesinin bakmadığı yavru bir kediyi yuvasına alıp emziren annemiz, yavruları daha sonra güvenli bir yere taşıdıktan sonra emzirmeye devam etti.”

You may also like

Comments

Comments are closed.