Doğa MücadelesiEkolojiManşet

Vatandaşlar Ordu Boztepe için özel imar planı talep ediyor

0
boztepe

Boztepe’ye yapılan “kızak projesi” nedeniyle Ordu Çevre Derneği (ORÇEV) yönetim kurulu adına yapılan açıklamada, “Boztepe rant sahası oldu. Ordu Büyükşehir Belediyesi turizm atılımı adıyla doğal yaşama zarar veriyor. Tartışmadan ‘ben yaptım oldu’ mantığıyla doğallık yok ediliyor” denildi.

​ORÇEV Yönetim Kurulunun açıklamasında, “Otellerden sonra kızak adıyla yapılan projenin yeri doğru bir seçim değil. Ordu’da deniz manzaralı otoparktan sonra deniz ve şehir manzaralı kızak projemiz de oldu. Kızak yanında kafeterya adıyla yapılan yapı ise en büyük hançer olmuş. Ahşap bir kafeterya yapılabilme olanağı varken şu an görünen iki katlı yapı kabul edilemez. Bir de OBB Başkanı Güler, yapının ve kızağın kamufle edileceğini de söyleme gafletinde bulundu. Yani Boztepe yamalı bohçaya dönüştürülecek” ifadeleri yer aldı.

ORÇEV: Ordu’da kanalizasyon dereye akıyor, belediye ve DSİ seyrediyor
699 sahanın maden ihalesine açılmasına ORÇEV’den tepki: Topraklar parsel parsel ihale ediliyor
Altınordu’da yasadışı deniz dolgusu yapılıyor, belediye suç işliyor!

boztepe

​Boztepe’nin korunmasının şart olduğu belirtilen açıklamada, “Boztepe’yi rant kapısı görenler parça parça projelerle betonlaşmayı hızlandırmaktadır. Her yapı, yenisini davet ediyor. Boztepe’de sarı öküzü vermemek için geç kalınmış değil. Partileri, sendikaları, odaları, dernekleri; entelektüelleri, aydınları Boztepe’ye sahip çıkmaya çağırıyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni de tepkileri, eleştirileri dikkate almaya davet ediyoruz. Bu sorunda gösterdi ki bir an önce demokratik işleyişi olan bir Kent Konseyi kurulmalıdır. Bu tür projeler burada tartışılabilsin ki, yaşanabilir bir şehir için ortak akıl oluşturulabilsin” vurgusu yapıldı.

You may also like

Comments

Comments are closed.