Spor

Taurasi: “Heyecan verici bir takıma geldim”

0

Galatasaray Medical Park Kadın Basketbol Takımı’nın yeni transferi Diana Taurasi, heyecan verici bir takıma geldiğini, hedeflerinin Avrupa ve Türkiye Ligi’nde başarı olduğunu söyledi.

Taurasi, GSTV’ye yaptığı açıklamada, Galatasaray’ın çok iyi bir teknik ekip ve kadro kurduğunu, bu yüzden de sarı-kırmızılı takıma gelmekten dolayı çok heyecanlı olduğunu belirterek, ”Heyecan verici bir takıma geldim. Hedefimiz Avrupa ve Türkiye Ligi’nde sonuna kadar gitmek” dedi.

Kariyerini rahat edebileceği bir yerde sürdürmek istediğini anlatan ABD’li oyuncu, Galatasaray’ı tercih etmesindeki en önemli etkenin ne olduğu sorusuna, ”Sylvia Fowles ile konuştum. Onunla Spartak Moskova’dan beri oynadığımız bütün sezonlarda hep başarılı olduk. Koç nasıl, takım nasıl, düzen nasıl diye ona sordum ve Fowles’tan olumlu geri dönüşler aldım. O yüzden de  burayı tercih ettim. Çünkü, kariyerimi rahat edebileceğim bir yerde sürdürmek istiyorum. Sıkıntı yaşayacağım bir yerde değil” diye yanıt verdi.

Taurasi, Galatasaray’ın çok iyi bir kadroya sahip olduğunu kaydederek, ”Her ismin iyi yaptığı ayrı işler var. Her şeyi aynı yapan 5 oyuncunun bir arada olmasındansa, farklı özelliklere sahip isimlerin bir arada olması daha önemli. Tina Charles ve Sylvia Fowles pota altını domine edecek, Alba Torrens 2-3-4 numaralı pozisyonlarda oynayabiliyor. Bu tarz oyuncular dünyaya çok sık gelmiyor. Prince, dünyadaki en iyi skorer guardlardan biri. Sonuçta bunları bir araya getirdikten sonra heyecan verici bir takım oluşuyor” ifadelerini kullandı.

Son olarak Galatasaray taraftarlarına da seslenen Taurasi, ”Gelip bize destek versinler. Twitter ve Facebook’dan bana destek olduklarını da gördüm. Bu, insana rahatlık veriyor, çünkü normalde nasıl bir ortama geleceğinizi bilemezsiniz. Ancak, bu destek önemli bir şey. Ayın 13’ü ve 16’sındaki maçlara gelsinler ve bizi desteklesinler” diyerek sözlerini tamamladı.

 

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.