ManşetKoronavirüs SalgınıTürkiye

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 12 bin 671 kişiye işlem yapıldı

0
Fotoğraf: AA

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu saat 20.00’den itibaren sokağa çıkma yasağına uymayan toplam 12 bin 671 kişiye ceza uygulandığı duyuruldu.

Kısıtlama kararına vatandaşların büyük oranda uyduğunun vurgulandığı açıklamada, “Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır. Söz konusu kısıtlama kararına uymayan toplam 12 bin 671 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ve Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır” bilgisi paylaşıldı.

‘Kurallara uymalıyız’

AA’nın aktardığına göre İçişleri Bakanlığı açıklamasında “Vaka sayılarında artış yaşandığı bu günlerde temizlik, maske ve mesafe tedbirlerinin yanı sıra hayatın her alanında belirlenen yeni kurallara uymaya devam etmeliyiz” denildi.

Açıklama, “Unutmayalım ki koronavirüs salgınını tedbirlere güçlü şekilde uyduğumuz sürece kontrol altında tutabilir ve normalleşme sürecine daha hızlı geçebiliriz. Aziz milletimize bu zorlu süreçte gösterdikleri sabır, fedakarlık ve özveriden dolayı teşekkür ediyoruz” ifadeleriyle son buldu.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.