2023 KAHRAMANMARAŞ DEPREMİManşetTürkiye

Rönesans Rezidans’ın yurt dışındaki ortağı için kırmızı bülten ve yakalama talebi

0
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu, Hatay’da depremlerde yıkılan Rönesans Rezidans‘ın yurt dışında olduğu belirlenen ortağı Hüseyin Yalçın Coşkun için iade talepnamesi ve kırmızı bülten çıkarılması talebini Adalet Bakanlığı’na iletti.

Rezidansın statik proje sorumlusu ve şantiye şefiymiş

Hakkında gıyabi tutuklama kararı verilen Hüseyin Yalçın Coşkun için Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu tarafından iade talepnamesi ve kırmızı bülten talebi hazırlandı. Talep, Adalet Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’ne iletildi.

Savcılığın Deprem Suçları Soruşturma Bürosu’nun talep yazısında, Hüseyin Yalçın Coşkun’un yıkılan rezidansın statik proje sorumlusu, şantiye şefi ve şirket ortağı olduğu, binanın yıkılmasından da sorumlu tutulduğu belirtildi.

Rönesans Rezidans’ın tutuklanan müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun, verdiği ifadede,  “Rönesans Rezidans’ın neden yıkıldığını ben de bilmiyorum. Her ne kadar Karadağ‘a gidişim önceden planlanmış olsa da uçak biletini 8 Şubat günü aldım. Rönesans Rezidans isimli yapının depremden etkilenip yıkılmasıyla benim Karadağ ülkesine gidişim arasında herhangi bir ilişki yoktur” demişti.

You may also like

Comments

Comments are closed.