ManşetTürkiye

Olay yeri inceleme raporu yayınlandı: Deniz Poyraz altı kurşunla öldürüldü

0
Deniz Poyrazın yarım kalan kahvaltısı.

Halkların Demokrasi Partisi‘nin (HDP) İzmir İl Örgütü binasına yapılan silahlı saldırıyla ilgili olay yeri inceleme raporu yayınlandı. Raporda parti çalışanı Deniz Poyraz’ın altı kurşunla öldürüldüğü belirtildi.

Perşembe günü gerçekleşen olayda kimliğinin daha sonradan Onur Gencer olduğu tespit edilen zanlı parti binasına girmiş, Poyraz’ı öldürdükten sonra camları kırıp binayı yakmaya çalışmıştı. Gencer olayın ardından polis koruması eşliğinde gözaltına alınmıştı.

Fotoğraflara kurşun

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, saldırganın parti binasında Sebahat Tuncel’e ait fotoğrafa kurşun sıktığı tespit edilen raporda, kapısı kilitli olan il eş başkanlarının odasının da kurşunlandığı, odaların dağıtıldığı ve camların kırıldığına yer verildi.

Olay yerinin büyük, fazlaca karışık ve dağınık olması nedeniyle tespitlerin genel olarak yapıldığı belirtilen raporda, “Ayrıca emniyet müdürlüğü olay yeri inceleme ekibine olay yerinin görüntülü kayıt yapılması, krokinin alınması, olayla ilgisi olduğu düşünülen materyallerin tespit edilerek alınması, ceset üzerinde ve olay yerinde parmak izi, biyolojik inceleme için ölenin kıyafetleri de dahil olmak üzere materyal alınması ve çalışması yapılması talimatı verildi. Olay yeri ekibi talimat gereği gerekli işlemleri yaptı” denildi.

Altı kez vuruldu

Raporda, “Harici muayenede, kafada ostoksipitalde bir adet, sol diz çevresinde ve sol bacak üst kısımda toplam 4 adet, sağ bacak orta-alt kısmında 2 adet bazılarının etrafı ekimozlo ateşli silah yaraları ile kafada sağ temporo-oksipitalde yaklaşık 7-8 cm’lik kemiğe kadar inen, kenarları düzgün ve altındaki kemik dokuda kırk olan açık yara bulunduğu görüldü. Olay yeri şartlarında ve kanamalı olması nedeniyle özellikle saçlı deri içinde başka bulgu yara olup olmadığının otopsi işlemi sırasında daha ayrıntılı bakılması kanaatine varıldı” denildi.

İzmir Adli Tıp Kurumu (ATK) raporunda da ölümün ateşli silah sonucu gerçekleştiği ve laboratuvar tetkikleri sonucu ayrıntılı otopsi raporunun hazırlanacağı belirtildi.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.