Spor

Okay Yokuşlu’ya rekor bonservis

0

Bayern Münih ve Borussia Dortmund gibi dünyanın önde gelen kulüplerinin takibinde olan Altay’ın genç yıldızı Okay Yokuşlu yeni sezonda Kayserispor forması giyecek. Bu transferle kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedeline ulaşıldığı belirtildi.

Okay Yokuşlu’yu geçen sene U-17 Türkiye Milli Takım formasıyla izleyen ve çok beğenen Borussia Dortmund ve Bayern Münih kulüpleri futbolcuyu çok beğenmişlerdi. Özellikle B.Münih, Okay’ın Türkiye’deki maçlarını da yakın izlemeye başlamıştı.

Dünya devlerinin listesine giren Okay Yokuşlu’ya Türkiye’den de Fenerbahçe ve Galatasaray talip olmuştu.

Ekonomik sorunlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşayan Altay’ın önceliği transfer tahtasını açtırabilmek. Altay, en ciddi teklifi yapan Kayserispor ile Okay Yokuşlu transferinde el sıkıştı. Siyah-beyazlı camia, bu transferden elde edeceği geliri, transfer borçlarını temizlemek için kullanacak. Kayserispor ile görüşmeler tamamlanmış durumda. Bir iki gün içinde resmi imzanın atılması bekleniyor.

Altay Başkanı Ahmet Taşpınar, “Bana göre Kayserispor, yılın en büyük transferini gerçekleştirdi. Altay Kulübü ise tarihinin en yüksek bonservis bedelini elde ederken yetiştirici kulüp kimliğinin zirvesine ulaştı. Okay Yokuşlu transferinin her iki kulüp için de hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Altay’ın, Okay’a karşılık alacağı 2 milyon 300 bin lira ile kulüp tarihinin en yüksek bonservis bedelini elde etmeyi başardığı belirtildi. Genç oyuncu Altay ve milli formayla toplam 82 maçta forma giydi.

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.