EkonomiManşetTürkiye

Merkez Bankası Başkan Yardımcısı görevden alındı

0
Fotoğraf: TCMB

Resmi Gazete‘de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal‘ın görevden alınarak yerine Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu‘nun getirilmesinin ardından Başkan Yardımcısı pozisyonunda da değişiklik kararı yayınlandı.

29 Mart imzalı Resmi Gazete’de yayınlanan kararda Murat Çetinkaya‘nın pozisyonuna Mustafa Duman‘ın getirildiği belirtildi.

Mustafa Duman kimdir?

1969 yılında doğan Mustafa Duman, ODTÜ İşletme Bölümü mezunu. Devamında City University CASS Business School, Londra’da MBA ve Marmara Üniversitesi Bankacılık Enstitüsü’nde Sermaye Piyasaları yüksek lisansı yaptı.

Morgan Stanley Menkul Değerler’de Ocak 2013’te Genel Müdür Yardımcısı, Şubat 2020’den itibaren vekaleten Genel Müdür, mart 2020’den itibaren Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Ağustos 2020’de asaleten Genel Müdür oldu. Bankacılık kariyerinde Denetim, Hazine, Risk Yönetimi ve CFO pozisyonlarında görev yaptı. Bir banka ve iki aracı kurum kuruluşunda kurucu takımın parçası olarak yer aldı. Kariyeri boyunca muhtelif iş alanlarındaki önemli projelerde süreç ve takımları yönetti.

More in Ekonomi

You may also like

Comments

Comments are closed.