Spor

Karate’de ilk avrupa şampiyonluğu

0

Karate Milli Takımı, 48’inci Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası’nda dört altın, iki gümüş ve dört bronz olmak üzere toplam 10 madalyayla genel sıralamada Avrupa şampiyonu oldu. Türkiye 28 yıldır katıldığı turnuvada tarihinde ilk kez takım halinde birinciliğe ulaşmış oldu.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapılan Avrupa Karate Şampiyonası’nda toplam 10 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza atan Karate Milli Takımı, genel sıralamada da birinci oldu. Dünya şampiyonu Fransa’nın’nın önünde ilk sırayı alan Karate Milli Takımı, 28 yıldır katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda ilk kez genel sıralamada birinciliği kazandı. Milli Takım kafilesi şampiyona sonrasında kürsüde Başkan Esat Delihasan’la birlikte ‘şampiyonluk fotoğrafı’ çektirdi. Türkiye’nin ardından Fransa dört altın , iki gümüş ve bir bronzla ikinci, İspanya üç altın ve bir bronzla üçüncü sırayı aldı.

Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Budapeşte’deki Avrupa Şampiyonası’nda gösterdikleri başarıyı Haziran ayında Mersin’de yapılacak Akdeniz Oyunları’nda tekrarlamak istediklerini söyledi. Türk karatesinin son yıllarda elde ettiği çizginin gurur verici olduğunu söyleyen Delihasan, “Mersin’de her kategoride kürsüye çıkmak istiyoruz. Seyirci avantajını da kullanarak Türkiye’nin gurur duyacağı bir sonuç almayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 

 

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.