Kanal İstanbulKentManşet

Kanal İstanbul için bir haftada 10 milyar TL’lik ihale

0
Kanal İstanbul

Bir hafta içerisinde Kanal İstanbul’un çevresinde gerçekleştirilen ihalelerin toplam maliyeti 10 milyar TL’yi aştı. Konut, ticaret ve sosyal donatı inşaatları ile altyapı ve çevre düzenleme işlerini içeren bu ihaleler, Kanal İstanbul projelerinin hız kesmeden devam ettiğini gösteriyor.

Cumhuriyet’ten Cengiz Karagöz’ün aktardığına göre bölgede günaşırı ihaleler yayımlanırken Emlak Konut ve Türk Hava Yolları ortaklığıyla yapılacak proje bölgesindeki “Dursunköy 3. Etap 12. Kısım Konut, Ticaret ve Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi” için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yeni bildirimde bulunuldu. Emlak Konut’un duyurduğu 18 Mart tarihli ihalenin sonucuna göre ihaleyi MİSEK ve YAPITAŞ iş ortaklığı aldı. İhalenin sözleşme bedeli, 2 milyar 736 milyon 653 bin TL.

Kurum’un ‘gündemimizde yok’ dediği Kanal İstanbul, Bakanlığın stratejik planında
Kanal İstanbul imar planı iptal edildi
Kanal İstanbul çevresinde ‘arsa kapatanlarla’ ilgili haberimize erişim engeli kararı

Aynı proje bölgesinde art arda ihaleler yayımlanmaya devam ediyor. Önceki gün de bölgede bir altyapı ihalesi yayımlandı. Yine Dursunköy’deki altyapı imar yolları ve sanat yapıları için çıkılan ihaleyi AKM Yapı Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Ruba Yapı A.Ş. iş ortaklığı aldı. Bu ihalenin toplam bedeli ise 1 milyar 675 milyon TL.

12 Mart 2024 tarihinde “Arnavutköy Dursunköy 3. Etap 10. Kısım Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İşi” için Kibritçi İnşaat ile 2 milyar 554 milyon 961 bin TL’lik sözleşme imzaladığını duyurdu. “3. Etap 5. Kısım” için de Misek İnşaat ile aynı gün 3 milyar 709 milyon 953 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

Son bir haftada bölgede çıkılan ihalelerin bedeli, 10 milyar 675 milyon TL.

You may also like

Comments

Comments are closed.