ManşetTürkiye

Hakkari’de saldırı: 26 asker hayatını kaybetti

0

Çukurca ve Yüksekova’ya sabaha karşı düzenlenen saldırılarda 26 askerin hayatını kaybettiği, 22 askerin ise yaralandığı açıklandı.

Hakkari’nin Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde sabaha karşı 01:00’de iki ayrı noktaya yapılan saldırıda 26 askerin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

NTV’nin haberine göre, 05:00’e kadar süren saldırılarda 18 asker de yaralandı. Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırının polis ve askeri noktalara eş zamanlı gerçekleştirildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ile kuvvet komutanları bölgeye hareket etti. Hakkari’de hava operasyonu başlatıldı. Reuters haber ajansı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne mensup askerlerin sıcak takip amacıyla Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne girdiğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Bu mücadele uzun soluklu bir mücadele. Dünyanın başka yerlerinde de böyle olmuştur. Türkiye’deki demokratik gelişmeleri terörle elde ettiklerini düşünenler büyük bir tarihi yanılgı içinde” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan’a yapacağı üç günlük geziyi, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da Sırbistan’a yapacağı ziyareti iptal etti.

Dün (18 Ekim) de Bitlis’in Güroymak ilçesinde meydana gelen patlamada da beş polis ve üç sivil hayatını kaybetmişti.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.