Koronavirüs SalgınıManşetYerel

Erbaa Belediyesi’nden halka: Gıldır gıcıh işler için sokağa çıkman

0

Tokat’ta Erbaa Belediyesi, Covid-19 tedbirleri kapsamında vatandaşların sosyal mesafeye uymaları ve sokağa çıkmamaları için billboardlara yöresel dilin kullanıldığı uyarı afişleri astı.

Bilboardlarda “Eccük daha sabır Erbaa”, “Meydanda ağleşmeyin”, “Gıldır gıcık işler için dışarı çıkmayın”, “Evde kal heğri, dip dibe sorutmayın” şeklinde uyarılar yer alıyor. Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, salgın sürecinde devletin “Evde kal” çağrısına dikkati çekmek, vatandaşları yöresel dille, biraz da mizah katarak uyarmak istediklerini söyledi.

‘Ciddi anlamda sosyal medyanın gündemine oturduk’

Salgının şakasının olmadığını anlatmaya çalıştıklarını dile getiren Karagöl, hem Erbaalı hemşehrilerinin hem de ülke genelindeki bütün vatandaşların olayı mizah çerçevesinde ciddiye alması için bu çalışmayı yaptıklarını anlattı. Karagöl, sosyal medyada uyarı yazılarının kısa sürede çok sayıda paylaşıldığını gördüklerini belirterek, “Bu kadar beğeni alacağı hiç aklıma gelmemişti. Ciddi anlamda sosyal medyanın gündemine oturduk” dedi.

Sanatçı Erdal Erzincan da Erbaa’daki afişleri sosyal medya hesabından “Tokat’tan aktaracaklarımız şimdilik bu kadar” notuyla paylaştı.

You may also like

Comments

Comments are closed.