TürkiyeEmekManşet

CHP’li Erbay: Lüksünüzden, şatafatınızdan vazgeçip esnafa destek olun

0

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirlerde esnafın yok sayıldığını, görmezden gelindiğini ifade eden CHP Muğla Milletvekili Avukat Burak Erbay, esnafın yaşadığı sorunları TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

Salgın kapsamında alınan kısıtlama tedbirlerinin esnaf için idam fermanı olduğunu belirten Erbay, bir an önce esnafın desteklenmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve esnafa destek verilmesi çağrısı yaptı.

‘Fedakarlık yapmaya kendinizden başlayın’

Tedbirlerin aşınması gerektiğini belirten Erbay “Hatta bugün alınan tedbirlerden çok daha sıkı tedbirler alınmalıdır. Ancak bu tedbirler alınırken sırtınızı esnafa dönmeyin. Yıllarca hizmet veren lokantacı esnafımızı, kahve işletmelerimizi, direksiyon başında yolları arşınlayan şoför esnafımızı, kuaför ve berberlerimizi, halı saha işletmecilerimizi, internet kafe sahiplerini kaderiyle baş başa bırakmayın” dedi.

Fedakarlık yapması gerekenin önce hükümet olduğunu vurgulayan CHP’li vekil, “Yandaş şirketleri zengin etmekten, kullanılmayan yol, köprü, havaalanlarına verilen garanti ödemelerden vazgeçin. Sonu gelmeyen lüksünüzden, şatafatınızdan, 50 bin dolarlık çantalarınızdan, yazlık, kışlık uçan saraylarınızdan vazgeçin. Bugünlerde uçak filosuyla gitmeyi planladığınız bir piknik geziniz varsa derhâl iptal edin” ifadelerine yer verdi.

Erbay sözlerini “Can çekişen esnafımız, tüm borçlarının en az bir yıl faizsiz bir şekilde ertelenmesini, sicil affı çıkarılmasını, düşük faizli kredi sağlanmasını ve maddi destek verilmesini beklemektedir. Esnafımızın beklentilerini bir an önce karşılayın” cümleleriyle tamamladı.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.