ManşetTürkiye

ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’ya 11 yıl 3 ay hapis cezası verildi!

0

Tutuklu ÇHD ve HHB avukatlarının yargılandığı davada karar açıklanıyor. 17 sanık da 3 yıl 1 aydan 18 yıl 9 aya kadar değişen oranda hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Cezaevi karşısında bulunan duruşma salonlarında görülen duruşmada karar açıklanıyor.

Mahkeme heyetinin açıkladığı hüküm şöyle:

– Zehra Özdemir, Ahmet Mandacı, Yaprak Türkmen, Ayşegül Çağatay ve Didem Baydar Ünsal hakkında bilerek ve isteyerek yardım etme kapsamında kaldığından 314/3 ve 220/7 gereği cezanın alt sınırdan 3 yıl 9 ay hapislerine karar verildi. Zehra Özdemir ve Ahmet Mandacı için verilen hapis cezasının 2 yıl 13 aya indirilmesine karar verildi. Özdemir ve Mandacı hakkında verilen yurt dışı yasağı hariç tüm adli kontrollerin kaldırılmasına hükmedildi.

– ÇHD Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı’ya 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi!

– Tutuklu avukatlardan Barkın Timtik’e 18 yıl 9 ay, Özgür Yılmaz’a 13 yıl 6 ay, Ebru Timtik’e 13 yıl 6 ay, Behiç Aşçı ve Şükriye Erden’e 12 yıl hapis cezası verildi.

– Süleyman Gökten, Aytaç Ünsal ve Engin Gökoğlu’na 10 yıl 6 ay; Naciye Demir ve Aycan Çiçek’e 9 yıl hapis cezası verildi.

– Ezgi Çakır’a 7 yıl 12 ay hapis cezası verilmesiyle birlikte avukatların yargılanmasına ilişkin hükmün açıklanmasının sonuna gelindiği davada, tüm tutuklu avukatların “tutukluluk hallerinin devamına” karar verildi!


Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.