SağlıkKoronavirüs SalgınıManşet

Burdur’da karantinaya alınan asker sayısı 670’e çıktı

0

Burdur 58’inci Piyade Er Eğitim Alayı Binbaşı Maruf Kışlası‘nda yeni tip koronavirüs sebebiyle karantinaya alınan asker sayısı 670’e ulaştı.

İlk olarak 33 askerin Covid-19 testi pozitif çıkmıştı. Bunun üzerine bu kişilerle temaslı oldukları tespit edilen askerler Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi’ndeki Asımın Nesli ve Fereli Sinan Efendi yurtlarına yerleştirildi.

Milli Savunma Bakanlığı‘ndan konuya ilişkin “Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir” açıklaması yapılmıştı.

Giriş çıkışlar kapatıldı

Öte yandan iki vatandaşta koronavirüs tespit edilmesi sonucu Karamanlı ilçesine bağlı Bademli Köyü karantinaya alınarak, giriş-çıkışlara kapatıldı.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bademli köyümüzde iki vatandaşımızda Covid-19 vakasına rastlanmış ve hastalığın çoğalmasını önlemek amacıyla İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile Bademli köyümüz karantinaya alınmıştır” denildi.

Tarımsal faaliyetlerin kontrollü bir şekilde devam edeceğini belirten Selimoğlu “Köyün ana girişinde bulunan jandarma ekiplerimiz ve İlçe Tarım Müdürlüğü personeli nin kayıt kontrolü ile çiftçilerimiz arazilerine gidip, gelebilecektir. Burdur ve ilçelerimizde hızla artış gösteren bu hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla lütfen temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyalım. Bademli köyümüze geçmiş olsun” dedi.

More in Sağlık

You may also like

Comments

Comments are closed.