EkolojiManşetYerel

Bilecik’teki taş ocağında yapılan patlatmalar, evlerin duvarlarını çatlattı

0
Fotoğraflar: DHA

Bilecik‘in Pazaryeri ilçesi Bulduk köyünde taş ocağında yapılan patlatmalar, yakındaki evlerin duvarlarında çatlaklar oluşturdu.

Köy sakinlerinden Şaziye Çakmak “Ev yıkılacak zannettim. Patlamadan dolayı evlerimiz bu durumda. Yetkililerden yardım bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Pazaryeri ilçesine bağlı 20 haneli ve 60 nüfuslu Bulduk köyünde yaşayanlar, yakın bir bölgede bulunan taş ocağında kontrollü patlatmaların caminin yanı sıra evlerde de maddi hasara yol açtığını anlattı.

‘Tamamen çökecek diye endişe ediyoruz’

Köyde yaşayan Şaziye Çakmak, DHA’ya yaptığı açıklamada son patlatmada evinin yıkılacağını zannettiğini belirterek “Buradaki çatlaklar son patlamadan sonra oldu. Oturuyordum hatta o gün çok korktum. Bir de son patladığında deprem oluyor sandım. Artık ev yıkılacak zannettim. Patlamadan dolayı evlerimiz bu durumda. Yetkililerden yardım bekliyoruz” dedi.

Köy sakini İbrahim Çakmak ise, taş ocağındaki patlatmalar nedeniyle evlerinin zarar gördüğünü söyledi. Patlatmalar nedeniyle endişe yaşadıklarını belirten Çakmak “Taş ocağındaki patlatmalardan sonra evlerimiz bu hale geldi. Ne olacak bizim sonumuz? Yetkililerde yardım bekliyoruz. Evlerimiz duvarları yakında tamamen çökecek diye endişe ediyoruz” diye konuştu

More in Ekoloji

You may also like

Comments

Comments are closed.