Spor

Basketbol derbisi Beşiktaş’ın

0

Beko Basketbol Ligi play-off ilk turunda Beşiktaş Milangaz, Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde Fenerbahçe Ülker’i normal süresi 81-81 eşitlikle tamamlanan mücadelede 96-94’lük skorla mağlup etti. Serinin ikinci maçı 9 Mayıs Çarşamba günü 20:30’da Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

James Gist ve Pops Mensah Bonsu ikilisinin sayılarıyla başlayan mücadelede ilk 2 dakika 6-6 eşitlikle geçildi. Barış Hersek ve Pops Mensah Bonsu ikilisiyle skor üreten Beşiktaş Milangaz, durumu da 14-11’e getirdi. Reklam molası sonrasında Barış ve Mehmet ikilisiyle etkili olan Siyah Beyazlılar karşısında Fenerbahçe Ülker, boyalı alandan Gist ile hücumları organize etti. İlk periyot, David Hawkins’in basketiyle 25-25 eşitlikle tamamlandı. İkinci periyotun ilk dakikalarında da oyunda denge bozulmadı. Serhat ve Bonsu ile skor bulan Siyah Beyazlılar, Zoran Erceg’in de üç sayılık basketiyle farkı 5 sayıya çıkarttı (36-31). Mola alan Fenerbahçe Ülker, aranın ardından Bojan Bogdanovic’in sayılarıyla hücumdaki suskunluğunu bozdu. Devreyi de Sarı Lacivertliler 42-45 önde tamamladı.

Karşılıklı boş hücumlarla başlayan üçüncü periyotta David Hawkins ile ilk sayılarını bulan Beşiktaş Milangaz, Barış Hersek’in de turnikesiyle skorda dengeyi yakaladı (47-47). Karşılıklı top kayıpları sonrasında Roko Ukic ve Pops Mensah Bonsu karşılıklı basketleriyle skor üretti. Reklam molasının ardından David Hawkins’in oyuna ağırlığını koymasıyla Siyah Beyazlılar durumu 57-54’e getirdi. Ancak Ömer Onan’ın sayılarıyla Fenerbahçe Ülker periyotu 59-60 önde tamamladı. Mücadelenin final periyotuna iyi savunma yaparak başlayan Sarı Lacivertliler, hücumda zorlanmasına karşın durumu 59-63’e getirdi. İlk sayılarını Hawkins ile bulan rakibi karşısında konuk ekip, 37.dakikada skoru 65-67 yaptı. Son bölümde James Gist ve Emir Preldzic ile etkili olan Fenerbahçe Ülker karşısında bitime 2 saniye kala Carlos Arroyo’nun üç sayılık basketiyle normal süre 81-81 eşitlikle tamamlandı.

Uzatma bölümünde iki takımda hücumda etkili olurken, ilk 2.5 dakika sonunda skora eşitlik geldi (86-86). Kartal Özmızrak’ın üç sayı isabeti ve sonrasında da Mensah Bonsu’nun serbest atışları sayıya çevirmesiyle Siyah Beyazlılar durumu 92-89’a getirdi. Skor 94-94 iken Beşiktaş Milangaz, bitime 1 saniye kala Carlos Arroyo’nun basketiyle karşılaşmadan 96-94 galibiyetle ayrıldı.

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.