Ekolojik Yaşam

Avcılar Belediyesi’nden geri dönüşüm projesi

0

Avcılar Belediyesi ile İstanbul Üniversitesi işbirliğinde yürütülen geri dönüşüm projesi kapsamında Avcılar Belediyesi tarafından Çevre-Halk Kart dağıtılarak, dönüştürülen miktara göre karta kontör yükleme yapılıyor. Yüklenen bu kontörler de okul çocuklarına kırtasiye malzemesi olarak geri dönüyor.

Avcılar Belediyesi önderliğinde toplanan atıklar, toplanan puanlarla birlikte ilk etapta Adana, Van ve Şanlıurfa’daki okullara gönderilerek 55 ilkokul öğrencisinin ihtiyacı karşılanacak. Kırtasiye malzemelerinin Adana, Van ve Şanlıurfa’ya doğru yola çıktığı belirtildi.

Avcılar Belediyesi tarafından kampüs içerisindeki binalarda ve yurtlarda biriken ambalaj ve kâğıtlar kontör puan karşılığı toplanarak, geri dönüşüm tesislerinde ayrıştırılıyor. Toplanan bu malzemeler hammadde olarak geri kazandırılarak hem ülke ekonomisine hem de çevremizdeki doğal kaynakların geleceğe aktarılması sağlanıyor.

Proje ilk olarak İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü’nde faaliyete geçirildi. Kent Konseyi ile de görüşülerek projenin gelişimine katkı sağlandı.

 

(Reel Haber)

You may also like

Comments

Comments are closed.