ManşetSporTürkiye

Amedspor’a saldırılarda gözaltına alınanların tümü serbest

0
TFF 2’nci Lig Beyaz Grup‘ta Bursaspor-Amedspor maçında, Amedsporlu futbolculara yönelik ırkçı saldırılar ve tribünde açılan pankartlar nedeniyle gözaltına alınan dokuz kişiden üçü savcılıktan altısı adli kontrolle serbest bırakıldı.

Bursa Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda oynanan karşılaşma sonrası başlatılan soruşturma kapsamında; aralarında tribüne ırkçı pankartları getiren ve açan, saldırılara karışan dokuz kişi gözaltına alınmıştı.

Bursaspor-Amedspor karşılaşması: ‘Futbol değil savaş alanı, oyuncularımızın ölmesi mi gerekiyordu?’

İfadeleri alınan üç kişi, dün sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi savcılıkça serbest bırakıldı. Aralarında tribüne pankart getirip, açan Ö.Ç, E.A, L.U. ve M.B’nin de bulunduğu altı kişi için de savcılıktan bir gün ek süre alındı. Bugün ifadeleri alınan şüpheliler de adliyeye sevk edildi. Tutuklanma talebiyle nöbetçi hakimliğe çıkarılan altı kişi, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bahçeli sahip çıktı, Buldan yanıt verdi: Amed de var, Amedspor da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Amedspor’a yönelik ırkçı saldırıya sahip çıkmış; “Bize göre Amed diye bir yer yoktur, Amedspor diye bir kulüpten de bahsedilemeyecektir. Bursaspor taraftarlarını buradan selamlıyorum. Milli duruşlarından dolayı tebrik ediyorum” demişti.

Buldan’dan Bahçeli’ye: Amedspor var olmaya devam edecek, olmayacak sizlersiniz

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da Bahçeli’ye verdiği yanıta “Amed vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor vardır, var olmaya devam edecektir. Amedspor gol atmaya devam edecektir. Olmayacak olan, bu seçimde gidecek olan sizlersiniz. Irkçı konuşmalarınızla, saldırgan tavırlarızla gitmeye mahkumsunuz ve bizler sizi göndereceğiz” demişti.

Ne olmuştu?

Amedspor, Bursaspor’la oynayacağı deplasman maçı öncesi Amedspora yönelik saldırılar sahada da sürmüş, maç öncesi Amedspor sahaya çıktığı sırada çok sayıda kişi de sahaya inip Amedsporlulara saldırmıştı. Tribünlerden yabancı maddeler, bıçak ve kurşun atılmış, Bursasporlu oyuncular da Amedsporluların üzerine yürümüştü. Maç başladığında da tribünde bir grup taraftarın Yeşil kod adlı JİTEM elemanı Mahmut Yıldırım‘ın, 90’larda derin devletin insan kaçırmasının simgesi haline gelen “beyaz toroslar”ın ve Kurtlar Vadisi‘ndeki Pala karakterinin posterleri açılmıştı. Maç sonrası soyunma odasında da Amedsporlu oyunculara yönelik fiziki saldırılar sürmüştü.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.