ManşetTürkiye

Ali Erbaş’tan dualı açılış eleştirilerine yanıt: Önderler olarak boş alan bırakmamalıyız

0
Adli Yıl‘ın başladığı 1 Eylül’de, Yargıtay Yeni Hizmet Binası‘nın, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın duaları ve Yargıtay Başkanı Mehmet Akarca‘nın da üzerinde cübbeyle eşlik etmesine ilişkin eleştirilere, Erbaş yanıt verdi: “Önderler olarak boş alan bırakmamamız lazım. Adaletsiz İslam olur mu?” 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İmam Hatipliler Derneği ÖNDER tarafından bu yıl Aksaray Üniversitesi’nde organize edilen 18’inci İmam Hatipliler Kurultayı’nda konuştu.

Adaletin günümüz dünyasının ihtiyaç duyduğu en önemli değer olduğunu söyleyen Erbaş şunları kaydetti:

‘Ortalığı ayağa kaldırıyorlar’

“Dünyamız savaşlar, salgınlar, yoksulluk, terör gibi devasa sorunların kuşatması altında tarihin en zor dönemlerini yaşamakta. Maalesef İslam dünyasında dinin doğru anlaşılmamasını da kabul etmek zorundayız. Bunun pek çok sebebi var. İslam’ın küresel müdahalelere maruz kaldığını, herkesin yaşama hakkını hak olarak ilan eden İslam’ın muazzez yapısının, terör örgütlerince istismar edildiğini görüyoruz”

Erbaş, adli yıl açılışına katılması ile ilgili tepkilere de şöyle yanıt verdi: “Önderler olarak boş alan bırakmamamız lazım. Adaletsiz İslam olur mu? ‘İnanç, sokakta olmasın insanın içinde olsun, insanla Allah arasında olsun, evine, ticaretine, siyasetine, adaletine, yargısına yansımasın.’ Görüyorsunuz ortalığı ayağa kaldırıyorlar. İnançtan ayıklansın istiyorlar oraları adeta…”

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.