ManşetMedya-İnternet

26. Musa Anter Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı: Son gün 10 Eylül

0

Bu yıl 26’ncısı düzenlenecek olan Musa Anter Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.

Yeni Yaşam gazetesi tarafından bu yıl düzenlenecek olan yarışma için son başvuru tarihi 10 Eylül 2018.

“Türkçe Haber”, “Kürtçe Haber”, “Fotoğraf (haber fotoğrafı)”, “Karikatür” ve “Kadın Haberciliği” dallarında düzenlenecek yarışmanın sonuçları ise 18 Eylül’de açıklanacak.

Yarışmanın seçici kurulu ise şöyle:

Türkçe Haber: Hüseyin Aykol, Candan Yıldız, Fatih Polat, Faruk Eren, İbrahim Varlı.

Kürtçe Haber: Reşat Sorgul, Suna Tunç, Ramazan Umar, Semiha Alankuş, Mehmet Ali Ertaş.

Kadın Haberciliği: Burcu Karakaş, Nevin Cerav, Dicle Müftüoğlu, Derya Ceylan, Ayşe Oyman.

Fotoğraf: Mustafa Seven, Abdurrahman Gök, Özcan Yaman, Ramazan Öztürk, Nazmi Belge.

Karikatür: Doğan Güzel, İmam Cici, Sefer Selvi, Rewhat Arslan.

Katılım koşulları nedir?

  • Musa Anter ve Özgür Basın Şehitleri Gazetecilik Yarışması’nın teknik şartnamesinde belirtilen koşullara haiz, eser sahibi herkes yarışmaya katılabilir.
  • Yarışmaya seçici kurul üyeleri (jüri olduğu yıl) ile Yeni Yaşam gazetesi çalışanları katılamazlar.
  • Yarışmaya katılan eserlerin daha önce yayımlanmamış ya da 10 Eylül 2017 tarihinden sonra yayımlanmış olması gerekmektedir.
  • Katılımcı, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme almamış eserleriyle katılabilir.
  • Eserin, daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül, mansiyon ve sergileme aldığının ortaya çıkması durumunda katılımcı hakkında kural ihlali işlemi uygulanır; alınan ödül iptal edilir. Ödül alınmışsa, katılımcı tarafından iade edilmesi gerekmektedir. Bu işlem diğer katılımcılar için herhangi bir talep hakkı doğurmaz.
  • Yarışmaya gönderilen eser üzerinde, eser kendisinin olmadığı halde kendisininmiş gibi göstermeye ve jüriyi yanıltmaya yönelik her türlü müdahale ve değişikliği yapan katılımcı hakkında jüri tarafından kural ihlali işlemi uygulanır.
  •  Yarışmaya eser gönderen tüm katılımcıların, şartnamede belirtilen hususları kabul ettikleri kabul edilir. Bu koşullara uymayan katılımcılar yarışma dışı bırakılır.
  • Eser yayınlanmamış ise, eserin adı, çekildiği ya da çizildiği yer ve zaman; yayınlanmış ise yayınlandığı gazete, dergi, ajans, internet sitesi, TV ile yayın tarihi bilgileri ve yayının bir kopyasının dosyada yer alması gerekmektedir.
  • Katılımcıların; özgeçmiş, iletişim adresi ve eser hakkındaki bilgi yazısı ile bir adet fotoğrafını başvuru dosyasına eklemelidir.

Şartname, katılım koşulları hakkında detaylı bilgi ve başvuru için: [email protected]

 

(Yeni Yaşam Gazetesi)

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.