EmekKültür-SanatManşet

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali için başvurular başladı

0

17. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 1 Mayıs 2022’de takipçileriyle yeniden buluşmaya hazırlanıyor. Festivale FilmFreewayüzerinden yapılacak başvurular için son tarih 1 Şubat 2022!

On altı yılı geride bırakan ve son iki yıldır Covid-19 pandemisi nedeniyle çevrimiçi gerçekleştirilen İşçi Filmleri Festivali, seyircileriyle yeniden yüz yüze kavuşmak için hazırlıklarına devam ediyor. Birçok sendika ve sivil toplum kuruluşunun desteği ile yoluna devam eden festival, bu yıl hibrit gerçekleştirilecek.

Üç ilde, hibrit düzenlenecek

 1-8 Mayıs 2022 tarihlerinde aynı anda İzmirİstanbul  ve Ankara’da gerçekleştirilecek olan festival, bu yıl hem sinema salonlarında hem de çevrimiçi olarak seyirciyle buluşmayı hedefliyor. İlerleyen süreçte yıl boyunca Türkiye’nin diğer illerinde seyirci ile buluşması planlanıyor.

İşçi, emek temalı filmler öncelikli olmak üzere, toplumsal cinsiyet, kent-çevre mücadelesi ve/veya insan hakları odaklı, kısa ve uzun metraj kurmaca, belgesel, deneysel ve canlandırma türlerindeki yapımlara ulaşıp Türkiye’deki seyirci ile buluşturan İşçi Filmleri Festivali, bu yıl da programına eklediği filmleri Türkiye’nin birçok noktasına ücretsiz taşımayı hedefliyor!

Bu yıl, yalnızca FilmFreeway üzerinden başvuru alacak olan festivale son başvuru tarihi ise 1 Şubat 2021!

More in Emek

You may also like

Comments

Comments are closed.