ManşetSivil Toplum

‘Zor zamanlar’ konseptli 13. Yeşil Diyalog bu Cumartesi, Cezayir Toplantı Salonu’nda

Yeşil Gazete’nin desteğiyle Yeşil Düşünce Derneği tarafından bu yıl 13. kez düzenlenen Yeşil Diyalog’un bu seneki başlığı Zor Zamanlar.

25

 

Yeşil Düşünce Derneği 13. Yeşil Diyalog için neden bu başlığı seçtiklerini şöyle açıklamış:

Herkes için tadından yenmeyecek bir dünya hayali kuruyorduk. “Şu aralar hayal kurmak yassah” dediler. Nitekim ” Zor Zamanlar” dayız muhterem seyirciler.

Biz bildiğimiz şeyleri yapmaya, konuşmaya, doğru bildiklerimizi söylemeye, tartışmaya, doğru değilse düzeltmeye devam ediyoruz. Kendimizden, bildiklerimizden ve hatta birbirimizden en çok şüphe ettiğimiz, sözün sonuna 100 kere varıp ötesine geçemediğimiz şu günlerde, komplo teorilerinden sıyrılıp gerçekle, birbirimizle ve inandıklarımızla zayıflayan bağlarımızı güçlendirelim diye bu sene tekrar bir araya geliyoruz.

13. kez bu zor zamanlarda Yeşil Diyaloğu topluyoruz.

26 Kasım Cumartesi günü İstanbul Beyoğlu Cezayir toplantı salonunda gerçekleşecek buluşmanın açılış oturumundan sonra yapılacak oturumları farklı gruplar düzenliyor. Oturumlarda yeşil düşüncenin temel ilkelerini güncel gelişmeler ışığında farklı kesimlerle yeniden düşünmek amaçlanıyor.

15073304_1143552235723184_8058121390320118249_n

Açılış oturumunda Avrupa Yeşiller Vakfından Anne de Boer, Cumhuriyet gazetesi yazarı Aydın Engin, Avrupa Yeşiller Partisi eşsözcüsü Monica Frassoni ve Yeşil Düşünce Derneğinden Özgecan Kara  Avrupa’da ve dünya’da içinde bulunduğumuz zor zamanları tartışacak.

Daha sonraki oturumların başlıkları ve düzenleyenler şöyle:

İklim İçin – Trump’a rağmen iklimi kurtarmak

Yeryüzü Derneği –  Yerel mücadeleler ve ağ tipi örgütlenme

Yeşil Siyaset – Zor zamanlarda demokrasi ve birlik

Genç Yeşiller – Gitmek mi zor, kalmak mı yoksa?

Şiddetsizlik Eğitim ve Araştırma Derneği – Zor zamanlarda şiddetsiz direniş

13. Yeşil Diyalog’un facebook etkinlik sayfasına bu link üzerinden erişim mümkün

 

(Yeşil Gazete)

Kategori: Manşet