TürkiyeManşet

Yüzüne kimyasal madde atılan çocuğa rekor tazminat

0

Ataşehir‘de, bir restoranda eşinin kız kardeşinin oğlunun yüzüne kimyasal madde döktüğü gerekçesiyle yargılanan ve dokuz yıl 36 ay hapis cezasına çarptırılan Cihan Araçman, 5 milyon 330 bin liralık maddi ve manevi tazminata mahkum edildi.

Anadolu 4’üncü Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya çocuğun annesi davacı Işıl Güven katıldı. Mahkeme salonunda taraf avukatları da hazır bulundu.

Vekaleten anneye verildi

Davayı karara bağlayan mahkeme, davalı Cihan Araçman’ın, çocuk Y.K için 4 milyon 770 bin liralık maddi tazminat ödemesine karar vererek, tazminatın çocuk adına vekaleten annesi Işıl Güven‘e verilmesine hükmetti.

Anne Işıl Güven’in istemiş olduğu 100 bin liralık manevi tazminatı kısmen kabul eden mahkeme, Araçman’ın 60 bin liralık manevi tazminat ödemesine karar verdi. Mahkeme ayrıca çocuk Y.K için istenen 500 bin liralık manevi tazminatı da kabul etti.

Davalı Araçman’ın toplamda ödemeye mahkum edildiği 5 milyon 330 bin liralık maddi ve manevi tazminatın, haksız fiil tarihinden itibaren işleyecek yasal faiziyle birlikte tahsil edilmesine karar veren mahkeme, davalının mal varlığına konulan tedbirlerin de devam etmesini hükmetti.

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.