TürkiyeKoronavirüs SalgınıManşet

Yılbaşında turiste de cadde, bulvar ve meydanlar yasak

0

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine yılbaşı kısıtlamaları kapsamında “Cadde, Bulvar, Meydan Tedbirleri” konulu genelge gönderdi.

Genelgeye göre yılbaşında il ve ilçe merkezlerinde simgesel özellikte olan, toplanma ve kutlama alanı olarak bilinen cadde, bulvar veya meydanlara yabancı turist girişleri sınırlandırılacak. Sınırlama 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 1 Ocak 2021 Cuma günü saat 10.00’a kadar sürecek.

Kutlamalara müsaade edilmeyecek

Genelgede, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bu hafta sonu yılbaşı akşamını da kapsayacak şekilde 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar uygulanması kararlaştırıldığı hatırlatıldı.

Yılbaşı öncesi, “yılbaşı akşamı ve sonrasında alınması gereken güvenlik tedbirlerinin ve alınan önlemlerin belirlenerek valiliklere bildirildiği” ifade edilen genelgede, bu kapsamda “salgınla mücadeleyi akamete uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı kutlamalarına müsaade edilmemesi gerektiği talimatının verildiği” kaydedildi. 

More in Türkiye

You may also like

Comments

Comments are closed.