Hayvan HaklarıManşet

Yazarlar da hayvan haklarına sahip çıktı

0

5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na bir tepki de yazarlardan geldi. 103 yazar ortak bildiriye imza atarak yeni yasayı eleştirdi ve duyarsız kalmayacaklarını ilan etti.

Yazarların hayvanlar için “çağdaş, adil ve merhametli bir yasa” talep ettikleri dilekçeler, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı makamlarına yarın gönderilecek.

İşte 103 yazarın imzaladığı dilekçe:

Biz aşağıda imzası bulunan yazarlar;

‘5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nu değiştirecek yeni yasa tasarısıyla ‘hayvan dünyasının sessizliğini ve bu sessizliğe eşlik eden acıyı’ çoğaltmamanızı umuyor ve bekliyoruz. Yaşadığımız dünya yalnız bize değil hayvan dostlarımıza da aittir. Çağdaş, adil ve merhametli bir yasa ile onların büyük çaresizlik ve acısına duyarsız kalmayacağınıza inanmak istiyoruz.

İMZACILAR: Ahmet Büke, Ahmet Ümit, Altay Öktem, Armağan Tunaboylu, Aslı Tohumcu, Attilâ Şenkon, Aycan Aşkım Saroğlu, Ayfer Tunç, Ayşe Kilimci, Ayşe Sarısayın, Ayşegül Devecioğlu, Barış Müstecaplıoğlu, Başar Başarır, Behçet Çelik, Beliz Güçbilmez, Birhan Keskin, Buket Uzuner, Burhan Günel, Cem Atbaşoğlu, Cem Sancar, Cem Uçan, Cemil Kavukçu, Deniz Durukan, Elif Şafak , Emine Algan, Emine Çaykara, Erendiz Atasü, Esra Yalazan, Ethem Baran, Faruk Duman, Fatih Özgüven , Feryal Tilmaç, Feyza Hepçilingirler, Figen Şakacı, Fügen Ünal Şen, Füruzan, Füsun Saka, Gamze Güller, Gaye Boralıoğlu, Gonca Özmen, Gülenay Börekçi, Gürsel Korat, Hakan Akdoğan, Hakan Bıçakçı, Hakan Şenocak, Hande Altaylı, Hasan Ali Toptaş, Hikmet Çetinkaya, Hilmi Yavuz, Hülya Soyşekerci, Hüseyin Peker, İbrahim Altun, İclâl Aydın , İhsan Oktay Anar, İnci Aral, Jaklin Çelik, Jale Sancak, Karin Karakaşlı, Kerem Işık, Kıvanç Koçak, Latife Tekin, Leylâ Erbil, Mahir Öztaş, Mahir Ünsal Eriş, Mehmet Bilal Dede, Mehmet Zaman Saçlıoğlu, Menekşe Toprak, Metin Kaçan, Mine Söğüt, Murat Yalçın, Murathan Mungan , Mustafa Mutlu, Müge İplikçi, Müjgân Halis, Nalân Barbarosoğlu, Nazan Bekiroğlu, Nazlı Eray, Neslihan Acu, Necati Güngör, Nedim Gürsel, Nihat Ziyalan, Nur Yazgan, Onat Bahadır, Oya Baydar, Özcan Karabulut, Özen Yula, Sadık Yalsızuçanlar, Sadık Yemni, Sebahattin Demiray, Sedat Demir, Selim İleri , Semih Gümüş, Seray Şahiner, Serkan Türk, Sevengül Sönmez, Sezer Ateş Ayvaz, Solmaz Kâmuran, Tarkan Barlas Öz, Tolga Meriç, Tuna Kiremitçi, Yalçın Tosun, Yavuz Ekinci, Yiğit Değer Bengi.

(Radikal)

You may also like

Comments

Comments are closed.