ManşetMedya-İnternet

WhatsApp’ın güncellemesinin ardından Telegram ve Signal milyonlarca kullanıcı kazandı

0
Fotoğraf: Shutterstock

Anlık çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, veri paylaşımıyla ilgili gizlilik sözleşmesinde değişikliğe gideceğini duyurduktan sonra milyonlarca kişi Signal ve Telegram uygulamalarına geçti.

Kullanıcıların büyük tepki göstermesi üzerine şirket 8 Şubat olarak belirlenen yeni sözleşmenin kabulüyle ilgili son tarihin 15 Mayıs’a ertelediğini duyurmuştu. WhatsApp bu süreçte de “ortalıktaki hatalı bilgileri düzeltmeye yönelik çalışma yapacaklarını” söyledi.

Telegram 25, Signal 7.5 milyon kullanıcı kazandı

BBC Türkçe’nin Birleşik Krallık Parlamentosu‘nun İçişleri Komitesi ile paylaştığı verilerden derlediği haberine göre Ocak ayının ilk üç ayında Signal dünya genelinde 7.5 milyon kullanıcı, Telegram da 25 milyon kullanıcı kazandı.

Her iki artışın da WhatsApp’taki kayıptan kaynaklandığı görülüyor. App Annie adlı analiz şirketinin derlediği verilere göre WhasApp ay başında İngiltere’de en çok indirilen 8’nci uygulama iken, 12 Ocak itibariyle sıralamada 23’e düştü.

Buna karşın Signal 6 Ocak’ta sıralamada ilk 1000’de bile değilken, 9 Ocak’ta ise İngiltere’de en çok indirilen uygulama oldu.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.