Spor

Voleybolda süper kupa Eczacıbaşı Vitra’nın

0

Teledünya Türkiye Kupası’nın sahibi Eczacıbaşı Vitra ile Aroma Bayanlar ligi şampiyonu Fenerbahçe Universal’i karşı karşıya getiren süper kupa maçında gülen taraf rakibini 3 – 1 mağlup etmeyi başaran Eczacıbaşı Vitra oldu.

Aroma Bayanlar 1. Ligi şampiyonu Fenerbahçe ile Teledünya Türkiye Kupası sahibi Eczacıbaşı VitrA, Ankara Başkent Voleybol Salonu’nda karşı karşıya geldi.

Eczacıbaşı VitrA, başından sonuna kadar üstün oynadığı karşılaşmada Fenerbahçe Universal’i 25-16, 25-23, 15-25 ve 25-19’luk setlerle 3-1 kazanarak tarihinde ilk kez Süper Kupa’yı müzesine götürdü.

Karşılaşmaya çok hızlı başlayan Eczacıbaşı Vitra, rakibine şans tanımadığı ilk seti 25-16’lık skorla çok rahat kazandı. İkinci sete iyi başlayan taraf ise Fenerbahçe Universal oldu. Farkı açmaya başlayan sarı lacivertliler, setin sonunda oyundan düşerken, geriden gelen Eczacıbaşı Vitra seti 25-23 kazanarak durumu 2-0 yaptı.

İlk 2 seti kaybetmesine rağmen oyundan düşmeyen Fenerbahçe Universal, 3. sete hızlı girdi. üst üste bulduğu sayılarla kontrolü ele geçiren sarı lacivertliler, seti 25-15 kazanarak durumu 2-1’e getirdi.

Karşılaşmanın 4. seti büyük bir çekişmeye sahne olurken, son bölümde Neslihan Darnel’in sayılarıyla oyuna ağırlığını koyan Eczacıbaşı VitrA, seti 25-19 maçı da 3-1 kazanarak tarihinde ilk kez Süper Kupa’nın sahibi oldu.

 

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.