DuyurularManşet

Van desteğinizi bekliyor!

0

Van’da depremin yarattığı kriz sürüyor, ancak artık eskisi kadar ülke gündeminde yer almıyor. Bu nedenle bir grup sanatçı bir araya gelerek 11 Nisan’da bir konser düzenliyor. Siz de bu konsere bir bilet alarak toplanacak paranın Van’da hala çadırlarda yaşayan depremzedelere destek olabilirsiniz. Biletleri Mybilet’ten buraya tıklayarak alabilirsiniz. Ayrıca aşağıda elden alabileceğiniz yerlerin adreslerini bulabilirisiniz.

Konser 11 Nisan 2012, 19:30’da Van Belediye Garajı’nda yapılacak. Konserde Aynur Doğan, İlkay Akkaya, Nevzat Karakış, Metin Kahraman, Servet Kocakaya, Suavi, Sevinç Eratalay, Pınar Sağ, Yasemin Göksu ve Züleyha sahne alacak.

Sanatçılar Van’a Bir Bilet kampanyasının nedenini şöyle anlatıyorlar.

Van hala desteğinizi bekliyor.
Her bilet ekmek olacak, süt olacak, umut olacak…

Çok zor bir kış geçiriyoruz bu yıl. Ama bazı insanlar için hepimizin yaşadığından daha zor 2012 kışı.Van depreminin hemen ardından yaşadığımız acı, ikinci depremin yarattığı şaşkınlık ve sonra belki de unutmak; gözlerimizden ırak olanı. Sevgisiz bir unutuş değil bu, tabii ki ama mümkün; çünkü hayatın akışı içinde her insan bir sürü sorunla boğuşuyor. Bu sorunları misliyle yaşayan, ama bunun yanında depremin o büyük travmasıyla da baş etmeye çalışan binlerce insan var. Van’da barınma yanında beslenme sorunlarıyla da boğuşuyorlar, hâlâ…

Dayanışmanın yaraları sarabileceğine inanan sanatçılar olarak, maddi gereksinimler dışında beraber şarkı söylemenin iyileştirici gücüne dayanarak bir konser yapmaya karar verdik.

Bu konser Van’da olacak ama, biletler tüm ülkede satılacak.

Van’da yaşayan dostlarımıza yaşadıklara zorlukları birkaç saatliğine de olsa unutturacak bir konser hediye etmek istiyoruz. Elde ettiğimiz geliri de gıda yardımı olarak değerlendireceğiz.

’Yitirme sakın cesaretini / Güneşin olsun gönlünde / Her şey iyi olacak’ demek için…

Konserimiz Van halkına moral amacıyla, ücretsiz olacaktır. Ama biletleri tüm ülkede satılacaktır. Konser geliri Van Belediyesi ve Yeşiller Partisi gözetiminde gıda yardımı olarak halka ulaştırılmak üzere VanDer’e teslim edilecektir.

Biletleri İstanbul’da aşağıdaki adreslerden bulabilirsiniz.

Kadıköy Ada Kültür
Kadıköy Mephisto
Beyoğlu Mephisto
Bakırköy Beyaz Adam
Beyoğlu Yeşil Ev

İzmir
EDP İl Örgütü, 1337 Sok. No: 16 Has Han İşhanı Çankaya / İzmir
Kafe Dengi, 1337 Sok. No: 4 Çankaya / İzmir

Ankara
Su’dem Kafe, Konur Sok. No: 63 Kızılay
İmge Kitapevi, Konur Sok. Kızılay

Biletler: 20 TL / 50 TL / 100 TL

Biletler maalesef sadece Türkiye’de satılabilmektedir.

(Yeşil Gazete)

More in Duyurular

You may also like

Comments

Comments are closed.