ManşetTürkiye

Uyuşturucu çeteleri Gülsuyu’nda can aldı

0
Gülsuyu Mahallesi’nde çetelerin saldırısında Halk Cephesi’nden Ferit Gedik ve Gökhan Aktaş, başından vuruldu. Gedik hayatını kaybetti.
Maltepe’ye bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde daha önce BDP ve ESP üyelerine saldıran çeteler bu kez Halk Cephesi’ni hedef aldı.

Halk Cephesi’nin akşam saatlerinde yaptığı eyleme saldıran çeteler Hasan Ferit Gedik’i öldürdü.

Dün akşam 20.00 sıralarında uyuşturucu çetelerini protesto eden gruba ateş açılması sonucu Hasan Ferit Gedik (21), Gökhan Aktaş (25), Abdullah Kıyak, Yalçın İleri ve Semiha Ateş yaralandı. Başından silahla vurulduğu iddia edilen Hasan Ferit Gedik, Gökhan Aktaş, Semiha Ateş ve Yalçın İleri Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Gedik, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Hasan Ferit Gedik’in cenazesi otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Diğer yaralılardan Kıyak, Ferit ve Aktaş’ın da durumlarının ağır olduğu öğrenildi.

Gülsuyu’na şafak operasyonu

Polis, sabah saatlerinde Maltepe’de Gülsuyu Mahallesi’nde şafak operasyonu düzenledi. Operasyonda gözaltına alınanlar olduğu belirtildi.

Polis, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatıyla bu sabah Maltepe’de hava destekli operasyon düzenledi. Çevik kuvvetin de destek verdiği operasyonda çok sayıda adrese eşzamanlı operasyon yapıldı.

Operasyonda gözlaltına alınanlar olduğu bildirildi.

(Turnusol)

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.