Kültür-SanatManşet

Uluslararası Göç Filmleri Festivali başlıyor

0

Gaziantep’te gerçekleştirilmesi planlanan ancak koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen dünyanın en geniş kapsamlı tematik film festivali Uluslararası Göç Filmleri Festivali, Türkiye’nin ev sahipliğinde 14-21 Haziran tarihlerinde, online olarak gerçekleştirilecek. 50’den fazla filmin gösterileceği festival, yerli ve yabancı sinemacıları, sivil toplum kuruluşlarından katılımcıları ve akademisyenleri ağırlayacak.

Herkesi, insanlığın ortak kaderi göçün medeniyete katkılarını, toplumlar arasındaki kültürel etkilerini ve adaptasyon süreçlerini yeniden anlamaya davet eden Festival boyunca masterclasslar ve paneller de düzenlenecek. Dünyada ve Türkiye’de son beş yılda önemli festivallerde ödüle layık görülmüş film ve senaryolara toplam 26 bin euro ödül verilecek.

Yeni nesil sergiler, konserler.. 

Festival kapsamında herkesin ziyaret edebileceği özel içerikli yeni nesil sergiler de hazırlandı. Bir kısmı göç, bir kısmı da dünyanın tarihi yerleri olacak özel sergileri VR gözlüklerle gezebilme imkânı olacak. Festival konserleri ise Youtube üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Konserlerde, göç konusunda duyarlılık gösteren ve bu konuyla ilgili müzikler yapan sanatçıların eserlerine ağırlık verilecek. 

You may also like

Comments

Comments are closed.