ManşetTürkiye

Türkiye, Sezgin Baran Korkmaz’ı Avusturya’dan resmen istedi

0

Türkiye, kara para aklamakla suçlanan ve Avusturya’nın Wels şehrinde ABD‘nin talebiyle yakalanarak Viyana’ya getirilen SBK Holding’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz’ı resmen istedi.

Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesi talebiyle Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan dosya Dışişleri Bakanlığı kanalıyla Viyana Eyalet Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

DHA’nın edindiği bilgilere göre dosyada, Korkmaz hakkında, İstanbul 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi‘nde kara para aklamak ve dolandırıcılık suçlamasıyla ilgili iddialara ve belgelere yer verildi. Viyana’da iki hafta sonra yapılacak duruşmaya kadar hem Türkiye hem de ABD’den gönderilen iade dosyaları incelenecek.

Korkmaz ya tahliye ya da Türkiye’ye iade isteyecek

Duruşmada Sezgin Baran Korkmaz’dan, iki ülkedeki yargılamalara konu suçlamalarla ilgili savunması istenecek. Korkmaz’ın bu duruşmada, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek öncelikle tahliye talep edeceği, bu kabul edilmezse, Türkiye’ye iade edilmeyi isteyeceği öğrenildi.

Korkmaz, geçen hafta avukatları aracılığıyla İstanbul 10’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’ne Türkiye’ye iade talebinde bulunmuştu.

More in Manşet

You may also like

Comments

Comments are closed.