Spor

Transfer rekoru: Torres 80 milyon dolara Chelsea’de

0

İngiltere Premiere Ligi’nde, Liverpool’un yıldız oyuncusu Fernando Torres, dünya futbol tarihinin en yüksek transfer ücretlerinden birini alarak Chelsea ile beş-buçuk yıllık sözleşme imzaladı.

İngiliz medyasına göre, Chelsea, Torres için 50 milyon sterlin (yaklaşık 80 milyon dolar) ödeyecek.

Liverpool bu rakamı teleffuz etmeden ücretin, İngiltere’de bir transfer rekoru olduğu duyurdu.

Torres, sözleşmeyi imzaladıktan sonra yeni kulübünün internet sitesine yaptığı açıklamada, “Transferim nedeniyle çok mutluyum. Bu sezon ve gelecek yıllarda takım arkadaşlarıma yardımcı olmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Chelsea Kulübü Başkanı Bruce Buck da, “Performansının zirvesinde olan, dünyanın en iyi futbolcularından birini aldık. Chelsea için çok önemli bir gün. İngiliz futbolunda kendini kanıtlamış bir golcü olan Fernando’nun yeteneğine uzun zamandır hayranız. O’nun gelişi, Chelsea’nın hedeflerinin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.” diye konuştu.

2009’da Barselona, Zlatan İbrahimoviç’e benzer bir ücret ödemiş, aynı yıl, Real Madrid’in Ronaldo ve Kaka için bunun biraz daha üzerinde bir para verdiği açıklanmıştı.

İngiltere’deki en pahalı transfer rekoru Carlos Tevez’e aitti. Tevez 2009’da Manchester United’dan Manchester City’ye 47 milyon sterline transfer olmuştu.

Üç-buçuk yıldır Liverpool’da oynayan Torres bu süre içinde toplam 81 gol attı. (BBC)

More in Spor

You may also like

Comments

Comments are closed.