ManşetTürkiye

TİB kayıtları silecek: Adalet için süre tükeniyor!

0

Hrant Dink cinayeti davasında, cinayetten önceki saatlerde Agos yakınlarında telefonla görüştükleri tespit edilen şüpheli kişilere ilişkin telefon kayıtları TİB tarafından “özel hayatın gizliliği” gerekçe gösterilerek mahkemeye verilmemişti. Bu kayıtların sonsuza dek silinmesine kısa bir süre kala, internet üzerinden “Adalet için süre tükeniyor” başlıklı bir imza kampanyası başlatıldı.

Kampanyanın metni şöyle:

Milletvekillerine Çağrımızdır

19 Ocak 2012’de Hrant Dink’in öldürülmesinin üzerinden 5 yıl geçmiş olacak.

Hrant’ı vuran tetikçinin arkasındaki karanlık odaklar hala ortaya çıkartılmadı. Hrant’ın ölüm emrini verenler, bu hain pusuyu planlayanlar hala mahkeme yüzü görmedi.

5 yıla yakın süredir devleti oluşturan yasama, yürütme ve yargı erklerinin üyeleri “sözde” bu davayı sahiplenirken, gerçekte hiç bir çaba gösterilmiyor.

Savcı devlet içindeki çetelerin bu cinayette parmakları bulunduğunu ama bunu ispatlayamadığını söylüyor. Bu itiraf Türkiye adaletinin aczini göstermesi açısından bir ibret vesikasıdır. Bu davayı çözmek ve Türkiye adaletine hak ettiği onuru vermek için zaman gittikçe daralıyor.

Devlet içindeki çetelerin ortaya çıkartılmasını sağlayacak telefon kayıtları TİB’in elinde ama TİB özel hayatın gizliliğini ihlal edeceği gerekçesiyle telefon kayıtlarını vermiyor. Bir cinayet planını “özel hayat” maskesi ile gizlemek, bu ülkede yaşayan herkesin boynuna bir vebal yüklüyor.

Biz imzası bulunanlar biliyoruz ki bu sorunu çözmek sizin elinizde!
Yapacağınız bir yasal düzenleme bir daha kanlı ellerin bu ülke üzerinde oyunlar oynamasına engel olabilir!
Hrant Dink davası Türkiye’nin vicdan ve insanlık ile imtihanıdır. Bizler bu ülkede başımız dik gezmek ve bu imtihanı geçmek istiyoruz.

Unutmayın ki bu kayıtlar silinirse, bu kara leke bu ülkenin alnından silinmeyecektir.

Gerçek katilleri bulmak elimizde…
Zaman adaletin aleyhine işliyor,
19 Ocak’ta kayıtlar siliniyor!

İmza vermek için tıklayın.

Kategori: Manşet

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.