Emek

THY’de yeniden grev zamanı!

0

Hava-İş Sendikası, THY’nin 305 işçinin işe geri iadesi konusunda uzlaşmayı reddetmesi üzerine 10 Nisan 2013 Çarşamba günü yeniden greve gitme kararı aldı.

Türk Hava Yolları ile Hava İş arasında havacılık iş kolunda grev hakkının yasaklanmasına karşı greve çıktıkları için işten atılan havayolu çalışanlarının işe iadesine yönelik yapılan görüşmeler sonuç vermedi. THY’nin işçilerin işe geri alınmayacağını duyuran açıklamasınından sonra Hava İş THY’de greve gitme kararı aldı.

10 Nisan’da grev var
Grev kararını bir açıklamayla duyuran Hava İş yönetimi, açıklamada 305 işçinin işe dönüşü dahil tüm uyuşmazlıkların çözümü için görüşmelerin başlatılması tekliflerine, THY yetkililerince olumsuz yanıt verildiğini belirterek, “Bu gelişme üzerine toplanan sendikamız yönetim kurulu daha önceden duyurduğu yarın yapacağı yönetim kurulu toplantısında herhangi bir değerlendirme gündemi kalmadığından toplantıyı iptal etmiş ve 10 Nisan 2013 tarihinde grev kararı alınmasına karar vermiştir” dedi.

“İçinde işe geri dönüş olmayan teklifleri tartışmayacağız”
Açıklamada sendikanın 10 Nisan’da grev kararının nedenlerine ilişkin bilgilendirme yapmak üzere saat 11.00’de Hava-İş Genel Merkezinde basın açıklaması yapacağı ve aynı gün grev kararını işyerlerinde ilan edeceği belirtildi.

Açıklamada son olarak, “Hava-İş’in sağduyu ve iyi niyetle uzattığı uzlaşma elinin işverence değerlendirmeye gerek görülmemesi sonucu olarak sendikamız da bu tarih itibarı ile içinde 305 işçinin işe geri dönüşü olmayan hiç bir teklifi tartışmayacaktır” denildi.

(sol)

Kategori: Emek

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.