UlaşımKoronavirüs SalgınıManşet

THY yurtdışı uçuşlara 18 Haziran’da başlıyor

0
 

Türk Hava Yolları’nın (THY) yurtdışı uçuşlara başlama tarihi belli oldu. Salgın sürecinde durdurulan uçuşlara 18 Haziran’da başlanacak ve ilk etapta 16 Avrupa şehrinden 14 noktaya uçuş olacak.

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, söz konusu tarihte Almanya, İsviçre, Avusturya, Hollanda ve Danimarka’dan Anadolu kentlerine direkt uçuş başlayacak. Bu kapsamda Almanya‘da Münih, Berlin, Frankfurt, Stuttgart, Hannover, Köln, Düsseldorf ve Hamburg; İsviçre’de Zürih, Cenevre ve Basel; Avusturya‘da Viyana ve Salzburg, Hollanda’da Amsterdam; Danimarka‘da Kopenhag ve İsveç‘te Stockholm’dan uçuş yapılacak.

Sefer yapılacak iller 

Açıklamada, ilgili yurtiçi uçuş noktaları ise Antalya, Ankara, Gaziantep, Adana, Diyarbakır, Ordu-Giresun, Elâzığ, Samsun, Hatay, Kayseri, Trabzon, İzmir, Konya, Bodrum-Dalaman olarak sıralandı.

THY’nin daha önce uçmadığı Basel-Gaziantep, Hannover-Diyarbakır, Salzburg-Ordu/Giresun, Frankfurt-Elazığ, Amsterdam-Kayseri hatları da ilk kez uçuş planlamasına dahil edildi.

THY koronavirüs salgınına bağlı seyahat kısıtlamaları nedeniyle tarifeli yolcu uçuşlarını 28 Mart tarihi itibarıyla durdurmuştu.

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Basel’den Gaziantep’e, Frankfurt’tan Elazığ’a… 18 Haziran itibarıyla Avrupa’daki 16 şehirden Anadolu’daki 14 noktaya direkt uçmaya başlayacağız. Bayrak taşıyıcı olarak memleketin yolunu biraz daha kısaltacak, misafirlerimizi sevdiklerine daha kısa sürede kavuşturacağız” ifadelerini kullandı.

Kategori: Ulaşım

İlginizi çekebilir

Comments

Comments are closed.